Wiadomości

Jak dojechać autobusem z lotniska TFS do Puerto de Santiago?

6 lutego 2023, 13:35
Puerto de Santiago to miejscowość położona na południowym zachodzie Teneryfy. Niektórzy mówią, że to jedno z najcieplejszych miejsc na wyspie. Średnio temperatury są tam wyższe o 1-2 stopnie, niż np. w Los Cristianos. Nic więc dziwnego, że to dość popularne miejsce wśród turystów.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Dojazd autobusem do Puerto de Santiago nie jest skomplikowany, chociaż wymaga jednej przesiadki. Podróż trwa minimum 1,5 godziny, a czasami nawet 2 godziny. Na Teneryfie doskonale rozwinięta jest komunikacja publiczna, a koszty przejazdu z lotniska południowego (TFS) są dość niskie. Na parkingu przed lotniskiem znajduje się przystanek, na którym zatrzymują się linia 40. Aby podróżować autobusem po Teneryfie, najlepiej mieć kartę Ten+. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule pt.: Ten+, czyli jak poruszać się autobusem po Teneryfie?

Z lotniska TFS (Tenerife Sur) musimy pojechać linią 40 (aeroexpress) do stacji węzłowej - Estacion de Guaguas, nazywanej też Estación Costa Adeje. Tam musimy znaleźć stanowisko, z którego odjeżdżają autobusy linii 473 lub 477. Z naszego własnego doświadczenia wiemy, że lepiej wybrać autobus 477, gdyż ten jedzie zdecydowanie krócej, omijając wiele miejscowości. Szukając autobusu, pamiętajmy, aby wybrać odpowiedni kierunek na dużym wyświetlaczu. W przypadku linii 473 będzie to kierunek Puerto de Santiago, w przypadku linii 477 - Los Gigantes. 

Stacja węzłowa Estacion de Guaguas znajduje się w miejscowości Playa de Las Americas, tuż przy autostradzie, na wysokości Puerto Colon i Siam Parku. Tam zatrzymują się wszystkie autobusy przejeżdżające przez Costa Adeje. To właśnie tam możemy bezproblemowo przesiąść się na kolejne autobusy, które zawiozą nas w głąb wyspy. 

Ważne: 

- Przystanek początkowy przy lotnisku to Aeropuerto Tenerife SUR(T)  i takie hasło musimy wpisać w wyszukiwarkę w mapach Google, gdy zechcemy znaleźć połączenie. Gdy wpiszemy podobną frazę, wyszukiwarka może wskazać nam przystanek przy autostradzie i lokalny autobus, a tam musimy dojść spory kawałek. 

Jeżeli wolisz podróżować po wyspie samochodem, zobacz ofertę wypożyczalni aut na Teneryfie.

- Z bagażami nie wejdziemy do autobusu. Wyjątkiem jest tu linia 40, na której kursują specjalnie przygotowane na ten cel autokary. Każde większe walizki, ale też te kabinowe, które zabieramy ze sobą na pokład samolotu, tu muszą obligatoryjnie trafić do luku bagażowego. W autobusie nie ma na nie miejsca. Więcej na temat podróży specjalną linią lotniskową znajdziesz TUTAJ

- Do autobusów na Teneryfie wsiadamy zawsze przednimi drzwiami. Kierowcy, mimo że zajęci są sprzedażą biletów, są czujni i nie uda nam się wejść niepostrzeżenie tyłem i uniknąć płacenia.

- Większość przystanków autobusowych na Teneryfie, to przystanki "na żądanie". Gdy widzimy podjeżdżający autobus, musimy kierowcy wyraźnie zasygnalizować chęć podróży. W autobusie przed przystankiem wciskamy przycisk. W każdym autobusie są wyświetlacze, na których wyraźnie widać, jaki jest najbliższy przystanek (Proxima parada).

Do Puerto de Santiago dojechać możemy też samochodem. Wypożyczonym (o tym piszemy więcej TUTAJ), bądź taksówką - ceny zaczynają się od 50 euro. 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o komunikacji publicznej na Teneryfie, koniecznie  zajrzyj na nasze strony internetowe. Zielonym autobusom TITSA poświęcamy cały dział: https://nateneryfie.pl/podroze-i-komunikacja/komunikacja-miejska-na-teneryfie.html


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości