Najlepsze oferty na Teneryfę
Wiadomości

Jak dojechać autobusem z lotniska TFS do Costa Adeje?

24 grudnia 2021, 11:11
Costa Adeje to tak naprawdę kilka miejscowości i plaż na południu Teneryfy. Dojazd do Costa Adeje autobusem jest banalnie prosty, bo praktycznie wszystkie autobusy spotkają się w jednym miejscu Estacion de Guaguas

Stacja węzłowa Estacion de Guaguas znajduje się w miejscowości Playa de Las Americas, tuż przy autostradzie, na wysokości Puerto Colon i Siam Parku. Tam zatrzymują się wszystkie autobusy przejeżdżające przez Costa Adeje. To właśnie tam możemy bezproblemowo przesiąść się na kolejne autobusy, które zawiozą nas w głąb wyspy. O samej stacji Estacion de Guaguas pisaliśmy w odrębnym artykule TUTAJ.

Na Teneryfie doskonale rozwinięta jest komunikacja publiczna, a koszty przejazdu z lotniska południowego (TFS) są dość niskie. Na parkingu przed lotniskiem znajduje się przystanek, na którym zatrzymują się dwie najbardziej popularne linie: 111 i 40. Aby podróżować autobusem po Teneryfie, najlepiej mieć kartę Ten+. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule pt.: Ten+, czyli jak poruszać się autobusem po Teneryfie?

Linia 40 - aeroexpress z lotniska do Costa Adeje

Linia 40 to specjalnie dedykowana trasa, która łączy kurorty na południu Teneryfy z lotniskiem południowym.Po drodze zatrzymuje się na trzech przystankach, a dojazd to koszt 3,20 euro (stan na grudzień 2021) w przypadku korzystania z biletów jednorazowych kupowanych u kierowcy, lub 2,80, gdy podróżujemy używając karty Ten+. Linia 40 zatrzymuje się na przystankach w Playa de Las Americas, skąd będziecie mogli bez problemu dostać się do swojego miejsca zamieszkania.

Linia 111 - Santa Cruz de Tenerife - lotnisko TFS - Costa Adeje

Druga linia, która kursuje częściej, to regularna linia autobusowa wożąca pasażerów ze stolicy wyspy - Santa Cruz de Tenerife do Costa Adeje. Cena jest taka sama, jak w przypadku linii 40 (3,20 lub 2,80 euro). Autobus linii 40 zatrzymuje się też w Los Cristianos.

Ważne: 

- Przystanek początkowy przy lotnisku to Aeropuerto Tenerife SUR(T)  i takie hasło musimy wpisać w wyszukiwarkę w mapach Google, gdy zechcemy znaleźć połączenie. Gdy wpiszemy podobną frazę, wyszukiwarka może wskazać nam przystanek przy autostradzie i lokalny autobus, a tam musimy dojść spory kawałek. 

Jeżeli wolisz podróżować po wyspie samochodem, zobacz ofertę wypożyczalni aut na Teneryfie.

- Z bagażami nie wejdziemy do autobusu. Wyjątkiem jest tu linia 40, na której kursują specjalnie przygotowane na ten cel autokary. Każde większe walizki, ale też te kabinowe, które zabieramy ze sobą na pokład samolotu, tu muszą obligatoryjnie trafić do luku bagażowego. W autobusie nie ma na nie miejsca. 

- Do autobusów na Teneryfie wsiadamy zawsze przednimi drzwiami. Kierowcy, mimo że zajęci są sprzedażą biletów, są czujni i nie uda nam się wejść niepostrzeżenie tyłem i uniknąć płacenia.

- Większość przystanków autobusowych na Teneryfie, to przystanki "na żądanie". Gdy widzimy podjeżdżający autobus, musimy kierowcy wyraźnie zasygnalizować chęć podróży. W autobusie przed przystankiem wciskamy przycisk. W każdym autobusie są wyświetlacze, na których wyraźnie widać, jaki jest najbliższy przystanek (proxima parada)

Do Costa Adeje dojechać możemy też samochodem. Wypożyczonym (o tym piszemy więcej TUTAJ), bądź taksówką - ceny zaczynają się od 25 euro. Więcej o przejazdach taksówką po wyspie piszemy TUTAJ. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości