Najlepsze oferty na Teneryfę
Wiadomości

Jak dojechać autobusem z lotniska TFS do Los Cristianos?

23 grudnia 2021, 23:35
Dojazd do jednej z najbardziej popularnych miejscowości na Teneryfie jest dość prosty. Samochodem zajmie to nam kilkanaście minut. Autobusem do Los Cristianos dojedziemy w pół godziny.
Najlepsze oferty na Teneryfę

Na Teneryfie doskonale rozwinięta jest komunikacja publiczna, a koszty przejazdu z lotniska południowego (TFS) są dość niskie. Na parkingu przed lotniskiem znajduje się przystanek, na którym zatrzymują się dwie najbardziej popularne linie: 111 i 40. 

Linia 40 - aeroexpress z lotniska do Costa Adeje

Linia 40 to specjalnie dedykowana trasa, która łączy kurorty na południu Teneryfy z lotniskiem południowym. Po drodze zatrzymuje się na trzech przystankach, a dojazd to koszt 3,20 euro (stan na grudzień 2021) w przypadku korzystania z biletów jednorazowych kupowanych u kierowcy, lub 2,80, gdy podróżujemy, używając karty Ten+.  Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule pt.: Ten+, czyli jak poruszać się autobusem po Teneryfie?

Linia 111 - Santa Cruz de Tenerife - lotnisko - Los Cristianos

Druga linia, która kursuje częściej, to regularna linia autobusowa wożąca pasażerów ze stolicy wyspy - Santa Cruz de Tenerife do Los Cristianos i dalej do Costa Adeje. Cena jest taka sama, jak w przypadku linii 40 (3,20 lub 2,80 euro). 

Ważne: 

- Przystanek początkowy przy lotnisku to Aeropuerto Tenerife SUR(T)  i takie hasło musimy wpisać w wyszukiwarkę w mapach Google, gdy zechcemy znaleźć połączenie. Gdy wpiszemy podobną frazę, wyszukiwarka może wskazać nam przystanek przy autostradzie i lokalny autobus, a tam musimy dojść spory kawałek. 

Jeżeli wolisz podróżować po wyspie samochodem, zobacz ofertę wypożyczalni aut na Teneryfie.

- Z bagażami nie wejdziemy do autobusu. Wyjątkiem jest tu linia 40, na której kursują specjalnie przygotowane na ten cel autokary. Każde większe walizki, ale też te kabinowe, które zabieramy ze sobą na pokład samolotu, tu muszą obligatoryjnie trafić do luku bagażowego. W autobusie nie ma na nie miejsca. 

- Do autobusów na Teneryfie wsiadamy zawsze przednimi drzwiami. Kierowcy, mimo że zajęci są sprzedażą biletów, są czujni i nie uda nam się wejść niepostrzeżenie tyłem i uniknąć płacenia.

Samochodem z lotniska do Los Cristianos

Do Los Cristianos dojechać możemy też samochodem. Wypożyczonym (o tym piszemy więcej TUTAJ), bądź taksówką - ceny zaczynają się od 25 euro. Więcej o przejazdach taksówką po wyspie piszemy TUTAJ. 

Jeżeli szukasz noclegów na Teneryfie, odwiedź koniecznie naszą wyszukiwarkę. Znajdziesz tam mnóstwo opcji noclegu - dla każdego i na każdą kieszeń. 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o komunikacji publicznej na Teneryfie, koniecznie  zajrzyj na nasze strony internetowe. Zielonym autobusom TITSA poświęcamy cały dział: https://nateneryfie.pl/podroze-i-komunikacja/komunikacja-miejska-na-teneryfie.html


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości