Wiadomości

Jaka jest pogoda w lutym na Teneryfie?

6 lutego 2023, 14:24, Marcin Kluwak
W lutym w Polsce za oknem wciąż mróz, a na Teneryfie nieprzerwanie opala nas słońce. W lutym na Teneryfie zdarzają się deszczowe dni i wieczorami trzeba założyć bluzkę, ale to wciąż ogromna różnica z pogodą w Polsce.

Na początek bardzo ważne informacja.  W miesiącach zimowych pogoda na południu Teneryfy jest zupełnie inna niż na północy. W Santa Cruz może padać deszcz, a nad Costa Adeje nie ma w tym czasie żadnej chmurki. Może być też odwrotnie. I to jest właśnie Teneryfa!

W lutym, w ciągu dnia temperatury w cieniu na południu Teneryfy sięgają 25-26 stopni, ale tylko wtedy, gdy nie ma chmur na niebie i nieprzerwanie świeci słońce. Gdy chmury zakryją niebo jest 18-20 stopni. W nocy jest chłodniej - 15-17 stopni. Długie spodnie i bluza są wskazane.

Jak ciepło jest na Teneryfie w lutym?

Teneryfa to wyspa kontrastów, także jeżeli chodzi o temperaturę. Nie jest niczym nadzwyczajnym, gdy w Puerto de Santiago będziesz chodzić w klapkach i koszulce, a gdy pojedziesz bardziej na północ, potrzebne będą długie spodnie, a czasami nawet kurtka! Gdy uwielbiasz wędrować po wyspie, w wypożyczonym samochodzie na Teneryfie zawsze lepiej mieć jakąś bluzę, sweter lub kardigan. Długie spodnie warto też zapakować do bagażnika.  

Średnie temperatury na Teneryfie w lutym

Według danych statystycznych luty jest najchłodniejszym miesiącem na całej wyspie. Na południu Teneryfy średnie temperatury powietrza w dzień wynoszą 20 stopni, podczas gdy w styczniu jest cieplej - średnia temperatura w styczniu to 21 stopni. Chłodniej jest też w nocy, ale to wciąż bardzo dobre temperatury. W lutym, w nocy na południu Teneryfy notujemy średnio 17 stopni Celsjusza. 

Luty daje nam też więcej słońca. W tym miesiącu mamy do „dyspozycji” aż 10 słonecznych godzin, podczas których możemy opalać się na plaży, zażywać kąpieli w oceanie, czy też bawić się w Siam Parku. 

Jeżeli jesteśmy przy wodzie, to ta w oceanie nie jest specjalnie ciepła. Ma około 19 stopni, co jest wynikiem porównywalnym z temperaturą Bałtyku latem. Jeżeli jednak szukacie miejsca, gdzie woda jest cieplejsza, warto wybrać się do Siam Parku. Tam mamy do dyspozycji plażę z wodą podgrzewaną do przyjemnych 24 stopni!

To dane statystyczne. A jak to wygląda w rzeczywistości? Pogoda na Teneryfie może nieznacznie się różnić w zależności od tego, w której części wyspy jesteśmy. Na północy wyspy, np. Puerto de La Cruz, czy w stolicy wyspy, statystycznie jest mniej godzin z bezchmurnym niebem i prawdopodobieństwo opadów jest większe. Większa  niż na południu jest też wilgotność względna. 

Jeżeli najbardziej zależy Wam na dobrej pogodzie i bardziej intensywnym słońcu poza letnim sezonem powinniście stanowczo wybrać południe Teneryfy.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości