Wiadomości

Playa Jardin w Puerto de La Cruz. Urzekająca plaża na Teneryfie

16 czerwca 2023, 22:06, Marcin Kluwak
Playa Jardin/źródło: Canva
Wyjątkowa i piękna, Playa Jardin jest jedną z najbardziej malowniczych plaż na całej wyspie. Znajduje się w Puerto de la Cruz i wyróżnia się swoim czarnym piaskiem. Otoczona bujną roślinnością, palmami, kwiatami i kaktusami, tworzy magiczne otoczenie. Wzdłuż linii brzegowej ciągnie się urokliwa aleja, przypominająca polską promenadę, która oferuje liczne restauracje, kawiarnie i kluby, ożywiające się młodymi ludźmi do późnych godzin nocnych.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Plaża Playa Jardin składa się z trzech głównych części: dwóch dużych plaż i jednej mniejszej, ukrytej między skałami. Warto odwiedzić każdą z tych części lub chociaż spacerować po nich, ponieważ każda ma odmienny rodzaj piasku, o innej ziarnistości. Można na niej znaleźć zarówno drobne kamyczki, jak i czarny, piaskowy pył, który jest trudny do zmycia.

Nad plażą widzimy urokliwe alejki, które przebiegają wśród bujnej, egzotycznej roślinności i skalistych klifów. Z restauracji zlokalizowanych tuż przy brzegu możemy podziwiać widok na Ocean Atlantycki. Cała sceneria zapewnia niezapomniane wrażenia i zachęca do spędzania czasu na relaksie i kontemplacji.

Plaża rozpoczyna się w miejscu, gdzie znajduje się Castillo de San Felipe wraz z falochronem. To idealne miejsce, aby usiąść i podziwiać całą plażę oraz falujące fale. Obok zamku, turyści układają imponujące stosy kamieni. W oddali widać zatokę Punta Brava, która stanowi naturalne zakończenie plaży. Z falochronu i plaży można jednocześnie podziwiać Ocean Atlantycki oraz wulkan El Teide. Jest to niepowtarzalny widok.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości