Wiadomości

Piękny widok na Teide i ocean? To możliwe tylko na północy!

17 maja 2022, 12:39, Marcin Kluwak
źródło: FB/TerrazaLaBaranda/
Szukacie zapierających dech w piersiach widoków na Teneryfie? Koniecznie musicie wybrać się na północny wschód wyspy. Tam, w miejscowości El Sauzal znajdziecie restaurację z pięknym view. Na ocean i Teide.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Widok na Teide jest piękny przy słonecznej pogodzie. Poniżej Atlantyk mieni się głębokim błękitem, nad nim rozpościera się soczysta zieleń Doliny Orotava, a przede wszystkim szczyt Teide ogląda w swoim typowym blasku – czasami z białą czapką.

Takie widoki tylko na północy Teneryfy. Trzeba przyznać z ręką na sercu, że południe jest cieplejsze, rzadziej tam pada, ale lepsze widoki są zdecydowanie na północy. Dobrym tego przykładem jest Mirador La Baranda oraz znajdująca się obok restauracja. Tam zbudowano nawet specjalny taras, aby każdy mógł sobie zrobić fotkę na tle oceanu i wulkanu Teide!

Jeżeli chodzi o ceny, jakoś szczególnie tanio nie jest, ale nie można powiedzieć, że ceny powalają. Powala tylko widok - szczególnie przy pięknej pogodzie.

Przy okazji możemy tam zjeść lunch, przyjść na drinka, czy kawę. Dla przykładu: hamburger Canaria kosztuje 9.50 euro, firmowa sałatka 7.5, a kieliszek wina 3.50 euro. Kawa Barraquito kosztuje jedynie 1.5 euro. Są też słynne, hiszpańskie tapasy.

Platforma widokowa w restauracji La Baranda może pomieścić kilka osób, ale zazwyczaj wchodzą na nie dwie osoby - jedna pozuje przed malowniczym widokiem, a druga robi epickie zdjęcia - czy to na Instagrama, Facebooka, czy do domowego albumu fotograficznego. Jedno jest pewne - ta sceneria jest warta zachodu. Nawet jeżeli nie jesteście fanami robienia sobie fotek, warto usiąść w tym miejscu na chwilę, zapomnieć o otaczającym nas świecie i zatopić się w pięknych widokach. 

Do Mirador La Baranda można dojechać autostradą północną TF-5. Tam zjazd El Sauzal prowadzi do ronda. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazaniem „Casa del Vino”. Zaledwie kilka metrów dalej znajduje się "Bar La Baranda". Na lewo od niego znajduje się stary Mirador, a opisany szklany taras czeka w samym barze.

Fotoreportaż


1/6 Terraza La Baranda

1/6 Terraza La Baranda

2/6 Terraza La Baranda

2/6 Terraza La Baranda

3/6 Terraza La Baranda

3/6 Terraza La Baranda

4/6 Terraza La Baranda

4/6 Terraza La Baranda

5/6 Terraza La Baranda

5/6 Terraza La Baranda

6/6 Terraza La Baranda

6/6 Terraza La Baranda

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości