Wiadomości

Galeria sztuki na Teneryfie

18 kwietnia 2022, 10:00
Na Teneryfie znajdą swoje miejsce również miłośnicy sztuki. Choć wyspa kojarzy się głównie z turystyką, sportami wodnymi i szlakami trekkingowymi, to jednak można tu zasmakować tu dzień znanych i mniej znanych artystów.

Na Teneryfie znajduje się kilkadziesiąt galerii sztuki. Większość z nich zlokalizowanych jest na północy Wyspy, w Santa Cruz oraz La Lagunie. Jednak na południu również znajdziecie kilka perełek. A jedna z nich znajduje się nawet w …. hotelu.

Wśród kuratorów sztuki, można tu spotkać m.in. Ernesto Villanueva, który przez ponad 20 lat prowadził galerię sztuki na Kubie. Dziś jest promotorem sztuki na południu Teneryfy i wraz z Marielmy Valdovino reprezentują ponad 30 artystów sztuki współczesnej.

Dzieła można oglądać w Galerii Sztuki Hotelu The Ritz-Carlton, Abama oraz w Galerii Sztuki w Centrum Handlowym The Duke Shops.

W okolicy La Caleta znajduje się zaś Art Gallery La Musa, w której spotkać można dzieła artystów pochodzących z całego świata, lecz mieszkających na Teneryfie. Obecnie w Galerii można oglądać wystawę „Espiritu de Jardin”.

W Santa Cruz de Tenerife zaś znajduje się The Leyendecker Gallery założona w 1979 roku. Galeria promuje dzieła międzynarodowych artystów sztuki współczesnej.

A Wy lubicie odwiedzać galerie sztuki?


Podziel się

Komentarze