Wiadomości

Ślub na Teneryfie

14 kwietnia 2022, 09:17
Marzysz o ślubie w wyjątkowej scenerii Wulkanu el Teide? A może na jednej z zachwycających plaż na Teneryfie? Przeczytaj, jakie wymogi trzeba spełnić, by móc wziąć ślub na Teneryfie.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Wiele par marzy o tym, aby zorganizować uroczystość swojego ślubu na Teneryfie. Nie jest to jednak takie proste. Należy spełnić szereg wymagań, a procedury mogą okazać się zbyt skomplikowane. Jednak nie traćcie nadziei.

Dlaczego warto wziąć ślub na Teneryfie?

Teneryfa zachwyca. Również Młode Pary. Wyspa, na której pogoda jest niemalże gwarantowana, widoki zapierają dech w piersiach, a jedzenie rozpływa się w ustach to idealne miejsce do organizacji zaręczyn czy ślubu.

Kto może wziąć ślub na Teneryfie?

Aby zawarty związek małżeński posiadał moc prawną, musi być zawarty w Urzędzie Stanu Cywilnego na Teneryfie. Mogą tego dokonać jedynie osoby, które są zameldowane na Teneryfie przez minimum 6 miesięcy. Oznacza to, że ślub z mocą prawną mogą na Teneryfie zawrzeć jedynie mieszkańcy Wyspy.

Inne możliwości

Wiele par nie chce jednak rezygnować z realizacji swoich marzeń i postanawia na ominięcie procedur. Często decydują się zatem na wzięcie „formalnego” ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce, a na Teneryfie organizują ślub humanistyczny. Jest to bardziej elastyczna forma ceremonii, w której małżonkowie mogą złożyć samodzielnie napisane przysięgi. Ślub ten nie ma mocy prawnej, jednak jest równie pięknym i silnym wspomnieniem dla Młodej Pary.

Istnieją również firmy organizujące śluby za granicą. Warto skorzystać z takiej oferty, jeśli chcemy zorganizować np. ślub kościelny. Konsultacji i wedding planerzy w takiej firmie podpowiedzą, jakie dokumenty są niezbędne i czy w ogóle organizacja takiej ceremonii jest możliwa.

Gdzie zorganizować ślub na Teneryfie?

Na Teneryfie znajduje się wiele urokliwych miejsc, które mogą okazać się być idealne do organizacji ślubu. Młode Pary często wybierają dzikie plaże i złożenie przysięgi przy szumie oceanu. Ale czy możecie wyobrazić sobie ślub na Wulkanie El Teide, plantacji bananowców, w jaskini lub na fince?

Zaręczyny na Teneryfie

Wyspy Kanaryjskie to również piękne miejsce na organizację zaręczyn. Polecamy sprawdzić ofertę polskiej firmy organizującej piękne pikniki w różnych miejscach na Teneryfie. Romantyczny piknik to idealny pomysł na to aby zaskoczyć swoją ukochaną osobę i zadać jej to najważniejsze pytanie.


Podziel się

Komentarze