Wiadomości

Linia 325 - przez góry z północy na południe

26 marca 2022, 11:06, Marcin Kluwak
Jeżeli lubicie ekstremalne przygody, a nie chcecie wydawać dużych pieniędzy, zachęcamy do podróży autobusem 325. To linia łącząca Los Gigantes z Puerto de La Cruz. Na przejazd pełen adrenaliny zachęcamy po zmroku, gdy pada deszcz.

Linia 325 to mało znana wśród turystów linia, na której na dodatek autobusy nie kursują zbyt często. Jednak to najszybsze połączenie północnego kurortu wyspy - Puerto de La Cruz z atrakcjami, jakie oferuje Los Gigantes. Przejazd przez całą wyspę z północy na południe i dalej do Los Gigantes z przesiadkami może zająć nam 3,5 do 4 godzin (!), a tę trasę pokonamy mniej więcej o połowę szybciej. 

Trasa autobusu linii 325 wiedzie przez urokliwe wioski na północy wyspy, poprzez zbocza w okolicach wulkanu Chinyero i prowadzi nas wprost na południowy zachód wyspy do klifów Los Gigantes. Trasa jest kręta, z wieloma zakrętami, wzniesieniami i spadkami. O ile w ciągu dni i przy dobrej widoczności przejazd autobusem przez góry może być nawet ciekawym przeżyciem, tak już wieczorny kurs - z Puerto de Santiago do Puerto de La Cruz, na dodatek przy złych warunkach atmosferycznych (w górach często pada), może być dla wielu turystów niezłym wyzwaniem. Kierowcy autobusów mają oczywiście ogromne doświadczenie w jeżdżeniu krętymi drogami na Teneryfie, ale nie uspokaja to żołądków i skołatanych nerwów przestraszonych turystów, którzy podczas rajdu w górę trzymają się mocno poręczy. Jeżeli więc lubicie ekstremalne przeżycia, warto odbyć taką wycieczkę autobusem we wspomnianych godzinach i w trudnych warunkach atmosferycznych.  

Ważne i przydatne informacje: 
* Przejazd na całej trasie podstawie biletu jednorazowego kosztować nas będzie 7,10 euro, natomiast używając karty Ten+ zapłacimy 4,64 euro. 
* Autobus w dni powszednie wykonuje 5 kursów z Puerto de La Cruz (5:45, 8:40, 10:45, 15:50 i 18:45) oraz tyle samo kursów z Puerto de Santiago (o 8:30, 10:45, 12:35, 18:30 i 20:45). 
* W weekendy i święta są tylko trzy kursy. 
* Wzdłuż linii 325 jest aż 87 przystanków, większość oczywiście na żądanie
* Według planu autobus pokonuje tę trasę w 1 godzinę i 40 minut, ale nam nie udało się przejechać tej trasy w czasie krótszym niż 2 godziny. 
* Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o podróżowaniu autobusami komunikacji publicznej po Teneryfie, przeczytaj nasz artykuł: Autobusem po Teneryfie. Porady i uwagi => https://nateneryfie.pl/wiadomosc/238-autobusem-po-teneryfie-porady-i-uwagi.html


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości