Wiadomości

Tajinaste - kiedy będą kwitnąć żmijowce?

6 marca 2022, 09:17
Na Teneryfie występuje kilkaset gatunków endemicznych roślin. Wyspa zachwyca turystów kolorami i kształtami, których nie można spotkać nigdzie indziej

Jednym z nich jest tajinaste rojo, czyli żmijowiec, który naturalnie występuje w Parku Narodowym el Teide. Jest to piękna niespodzianka dla odwiedzających w czasie jego kwitnięcia. Jeśli jesteś na Teneryfie, warto zobaczyć to niesamowite widowisko.

Co to jest tajinaste rojo?

Jest to krzew bez gałęzi, który kwitnie na różowo, czerwono i fioletowo. Czasem jego wysokość przekracza 2 m. Jest to roślina o kształcie stożka i malutkich kwiatach, które kwitną na różowo, czerwono i fioletowo. Występuje tylko w Parku Narodowym el Teide i na zboczach doliny Ucanca na wysokości około 2000m w pełnym słońcu.

Tajinaste jest ulubieńcem pszczół. Jego słodki nektar sprawia, że pszczoły chętnie na jego bazie wytwarzają wysokiej jakości miód, który jest charakterystyczny dla tego regionu.  

Będąc na Teneryfie koniecznie tego spróbuj: Tapas - kanaryjskie przekąski. Palce lizać!

Kiedy kwitnie tajinaste?

Kwiaty tajinaste można podziwiać każdej wiosny, w okolicy maja.

Tajinaste rośnie na terenach żwirkowych i skalnych. Można go spotkać nawet przy drodze jadąc wzdłuż krateru Wulkanu. Kontrast kolorowych kwiatów z wulkanicznym podłożem jest pięknym widowiskiem dla odwiedzających.

Jeśli zwiedzasz Teneryfę samochodem, warto podjechać na punkty widokowe Tabonal Negro, Los Azulejos lub Llano de Ucanca, skąd można obserwować te niesamowite rośliny.

Zobacz prawdziwą perełkę na Teneryfie. Rajska plaża na uboczu!


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości