Wiadomości

Jaka jest pogoda na Teneryfie w marcu?

9 lutego 2023, 13:56, Marcin Kluwak
Teneryfa przyciąga do siebie turystów zachwycającą naturą, dobrze rozwiniętą infrastrukturą, owocami morza i przede wszystkim … pogodą. Sprawdź, jaka jest pogoda w marcu na Teneryfie.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Teneryfa ma bardzo zróżnicowany klimat. Umownie dzieli się wyspę na część północną - gdzie roślinność jest bardziej zielona, a ziemia żyzna, oraz na część południową - cieplejszą lecz bardziej suchą. Jednak niezależnie od miejsca, które wybierzemy na swoje wakacje na Teneryfie, warto tu przyjechać o każdej porze roku.

O Teneryfie mówi się również, że to wyspa wiecznej wiosny, ponieważ przez cały rok średnie temperatur wynoszą między 17°C a 25°C. Najcieplejszym okresem są oczywiście miesiące letnie - od czerwca do września, jednak nawet w czasie polskiej zimy na Teneryfie jest ciepło i przyjemnie, a z wczasów można wrócić z piękną opalenizną.

Jaka jest pogoda na Teneryfie w marcu?

Marzec to bardzo przyjemny czas na Teneryfie. Zwykle możemy się spodziewać temperatur ok. 20°C w cieniu oraz temperatury wody w granicach 19°C. Jest to okres, w którym nie odczuwa się jeszcze upałów, ale można już zażywać kąpieli słonecznych i oceanicznych.

Często w tym okresie możemy odczuć delikatny wiatr, który łagodzi ostre promienie słońca. Jest natomiast bardzo małe prawdopodobieństwo wystąpienia opadów.

Prognozy pogody a rzeczywistość

Wielokrotnie było tak, że sprawdzałem prognozy pogody w serwisach pogodowych i według nich było 18 stopni i padał deszcz, podczas gdy ja właśnie siedziałem na plaży i się opalałem w pełnym słońcu! Tak właśnie sprawdzają się prognozy dla Teneryfy. Oczywiście, są momenty, kiedy jest nieprzyjemni, ale przez większą część marca jest naprawdę bardzo ciepło.

Odpowiadając na pytanie, jaka jest pogoda w marcu, mówię wprost: jest ciepło, można się opalać i ciepłe ubrania nie są potrzebne. 


Podziel się

Komentarze