Najlepsze oferty na Teneryfę
Wiadomości

Pogoda na Teneryfie w marcu

3 marca 2022, 12:37
Teneryfa przyciąga do siebie turystów zachwycającą naturą, dobrze rozwiniętą infrastrukturą, owocami morza i przede wszystkim … pogodą. Sprawdź, jaka jest pogoda w marcu na Teneryfie.

Teneryfa ma bardzo zróżnicowany klimat. Umownie dzieli się wyspę na część północną - gdzie roślinność jest bardziej zielona, a ziemia żyzna, oraz na część południową - cieplejszą lecz bardziej suchą. Jednak niezależnie od miejsca, które wybierzemy na swoje wakacje na Teneryfie, warto tu przyjechać o każdej porze roku.

O Teneryfie mówi się również, że to wyspa wiecznej wiosny, ponieważ przez cały rok średnie temperatur wynoszą między 17°C a 25°C. Najcieplejszym okresem są oczywiście miesiące letnie - od czerwca do września, jednak nawet w czasie polskiej zimy na Teneryfie jest ciepło i przyjemnie, a z wczasów można wrócić z piękną opalenizną.

Pogoda na Teneryfie w marcu

Marzec to bardzo przyjemny czas na Teneryfie. Zwykle możemy się spodziewać temperatur ok. 20°C w cieniu oraz temperatury wody w granicach 19°C. Jest to okres, w którym nie odczuwa się jeszcze upałów, ale można już zażywać kąpieli słonecznych i oceanicznych.

Często w tym okresie możemy odczuć delikatny wiatr, który łagodzi ostre promienie słońca. Jest natomiast bardzo małe prawdopodobieństwo wystąpienia opadów.

 


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości