Wiadomości

Winnice na Teneryfie

2 marca 2022, 13:00
Teneryfa słynie z pysznych serów i wina. Dzięki swojej różnorodności klimatycznej, możecie skosztować tu różnych odmian tych wyjątkowych produktów.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Historia głosi, że pierwsza winnica na Teneryfie została założona w 1497 roku przez Portugalczyka. Kolonizacje Wysp Kanaryjskich zapewniły im dostęp szczepów winogron z całego świata. To zaś spowodowało, że do dziś na Wyspach Kanaryjskich można znaleźć unikatowe odmiany winogron.

Na smak kanaryjskiego wina wpływ ma wulkaniczna gleba, klimat oceaniczny oraz tradycyjna metoda uprawy. Klimat i pogoda na Teneryfie są zróżnicowane, ale też uprzywilejowane, dzięki czemu owoce mają intensywny i unikatowy smak.

Na Teneryfie wyróżnia się 5 regionów winiarskich: Tacoronte-Acentejo, Ycoden-Daute-Isora, Valle de la Orotava, Valle de Güímar i Abona. Warto wiedzieć gdzie znajdują się winnice i je odwiedzić. Jest to ciekawa atrakcja na Teneryfie.

Przedstawiamy 3 popularne winnice na Teneryfie

1. Winnica Monje

Założona w 1956 roku choć tradycje winiarskie tej rodzinny sięgają XVIII wieku. Położona w El Sauzal na północy Teneryfy. Winnicę można zwiedzać o godzinie 11:00, 13:00 i 17:00. Na miejscu działa również restauracja czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 - 18:00

Więcej informacji znajduje się na stronie www - link tutaj
 

 

2. Winnica Tierra de Frontos

Tradycyjna winnica , która znajduje się na południu Teneryfy, w rejonie San Miguel de Abona. Założona w 1949 roku. Produkowane są w niej 4 rodzaje wina białego oraz wino różowe i czerwone. Łącznie około sto tysięcy butelek rocznie.  
Winnicę można zwiedzać z przewodnikiem, po wcześniejszej rezerwacji wizyty w godzinach 9:00 - 14:00 od poniedziałku do piątku. Na miejscu funkcjonuje również restauracja.

Więcej informacji znajduje się na stronie www - link tutaj
 

 

 

3. Winnica El Lomo

Założona w 1989 roku w Tegueste. Produkuje się w niej wina białe i czerwone. Na terenie winny organizowane są wycieczki dla turystów oraz degustacje.

Więcej informacji znajduje się na stronie www - link tutaj
 


 

 

 


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości