Wiadomości

Turysta utknął nad urwiskiem. Na pomoc przyleciał śmigłowiec

8 lutego 2022, 11:51, Marcin Kluwak
Źródło: Wikimedia
Dotarł nad niebezpieczne urwisko i nie mógł wrócić na bezpieczną ścieżkę. W poniedziałkowy wieczór służby ratunkowe na Teneryfie zostały postawione w stan gotowości.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Śmigłowiec ratownictwa morskiego, straż pożarna, grupa ratunkowa, pogotowie ratunkowe, lokalna policja oraz guardia civil - tyle służb było zaangażowanych w ratowanie turysty, który utknął na ścieżce w pobliżu wybrzeża Montaña Roja.

Jak się okazało, cudzoziemiec, który wędrował wzdłuż wybrzeża w okolicach Montaña Roja w gminie gmina Granadilla de Abona zadzwonił po pomoc, ponieważ znajdował się nad urwiskiem i nie potrafił samodzielnie wrócić w bezpieczne miejsce. 

Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli miejscowi strażacy, którzy stwierdzili, że miejsce to jest niedostępne z lądu i w tym przypadku będzie potrzebna pomoc śmigłowca ratunkowego. 

Ekipa śmigłowca ratunkowego zlokalizowała turystę, który  znajdował się na klifie, tuż nad urwiskiem. Mężczyzna na szczęście nie miał żadnych obrażeń. Został przetransportowany na lotnisko TFS. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości