Najlepsze oferty na Teneryfę
Wiadomości

Gwiazdy muzyki nagrywają teledyski na Teneryfie

7 lutego 2022, 12:42
Teneryfa przyciąga nie tylko rzesze turystów, ale również artystów. I to nie tylko na urlop. Na rajskich plażach wyspy, w górach Anaga, w miasteczku trędowatych w Los Abades czy na wulkanie El Teide wielu z nich nakręciło teledyski do swoich utworów.

Wyjątkowa różnorodność krajobrazowa wyspy, piękna pogoda przez niemalże cały rok i wiele urokliwych zakątków sprawiają ogromne możliwości dla twórców filmów i teledysków muzycznych. Jednym z najczęściej wykorzystywanych miejsc jako tło do produkcji filmowych i muzycznych jest oczywiście wulkan El Teide. Jeśli wybieracie się tam na wycieczkę, jest duże prawdopodobieństwo, że zobaczycie rozstawione namioty i kampery ekip.

Więcej o wulkanie el Teide pisaliśmy m.in. tutaj.

Wśród gwiazd, które zdecydowały się na nakręcenie teledysku na Teneryfie znalazły się m.in.:


Kamil Bednarek - „Talizman”

W 2017 roku Kamil Bednarek wydał singiel „Talizman”, do którego teledysk powstał w kilku popularnych miejscach na Teneryfie. Za jego produkcję odpowiedzialny był Michał Braum, a wystąpili Monika Mazur i Tomasz Chrapusta. W teledysku możemy zobaczyć m.in. wioskę trędowatych Los Abades, klify Los Gigantes i pobliski port, wulkan el Teide, lotnisko południowe, urokliwe osiedla z typowymi kanaryjskimi domkami czy pasaż przy hotelu La Niña

 

 

Pectus i Kayah - „Przejazdem”

W 2020 pojawił się teledysk Pectus i Kayah o tytule „Przejazdem”. Część scen została nakręcona w jednym z barów w Palm - Mar oraz w okolicach Siam Mall w Las Americas. Widoczne są również plantacje w okolicach Caldera del Rey, wybrzeże - el Medano i Bajamar.

 


Grzegorz Hyży - „Noc i Dzień”

W tym samym roku, w którym zaprezentowany został singiel Kamila Bednarka „Talizman”, swój teledysk nakręcony na Teneryfie opublikował Grzegorz Hyży. I tutaj również za produkcję odpowiedzialny był Michał Braum. W teledysku widzimy krater wulkanu el Teide, winnice, popularną drogę przy jednym z punktów widokowych na El Teide, droga w lesie.

 


Eastwest Rockers - „Na horyzont”

Rok 2017 był chętnie wybierany przez polskich artystów do kręcenia swoich teledysków na Teneryfie. Również Ewast Rockers przedstawili w tym czasie utwór, do którego sceny zostały nakręcone na Wyspie. W teledysku możemy zobaczyć góry Anaga, plaże w okolicach Plaja Benijo i Taganana, park narodowy el Teide oraz Mirador de Chipeque.

 


Gina Damalfi - „A kiedy już”

Gina to młoda artystka, która właśnie wydała swój pierwszy album „Transformacja”. Od jakiegoś czasu tworzy na Teneryfie. Na jej klipach można podziwiać m.in. wulkan el Teide pokryty śniegiem, ale również Los Abades, czy urokliwe zakątki kanaryjskich uliczek.

 


Doda - „Nie pytaj mnie”

W 2015 roku na Teneryfie powstał również teledysk Dody do piosenki „Nie pytaj mnie”. Znaczna część teledysku została nagrana na playa el Bollullo koło Puerto de la Cruz. Pojawia się jednak również droga z Chio na el Teide oraz sam park narodowy i wulkan. Kilka scen powstało w Ogrodzie Botanicznym w Puerto de la Cruz.

 


Boys - „Oczy szafirowe”

Wśród teledysków kręconych na Teneryfie znajdą coś również miłośnicy disco polo. W 2018 roku Boys opublikował teledysk do piosenki „Oczy szafirowe”. Możemy tam zobaczyć klasycznie już drogi prowadzące przez park narodowy El Teide, ale również filharmonię w Santa Cruz, playa Las Teresitas czy kamieniste plaże północnej Teneryfy.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości