Wiadomości

Nietypowe atrakcje na Teneryfie - TOP 5

1 lutego 2022, 10:52
fot. nateneryfie.pl
Teneryfa to wyspa pełna niespodzianek i miejsc, które warto zobaczyć. Trudno wręcz poznać jej urok i wszystkie niesamowite atrakcje podczas tygodniowego pobytu na wakacjach.

W odpowiedzi na pytanie o to, co warto zobaczyć na Teneryfie najczęściej pojawiają się popularne miejsca i atrakcje: Wulkan el Teide, Masca, góry Anaga, klify Los Gigantes. Jednak wyspa ma do zaoferowania turystom znacznie więcej atrakcji, często nietypowych, które na długo pozostają w pamięci i które warto zobaczyć i przeżyć.

Dzisiaj chcemy podzielić się listą TOP 5 nietypowych atrakcji na Teneryfie.


El Pasaje Secreto

Urzekające miejsce stworzone przez dwójkę artystów - Maszę z Rosji oraz Patricka z Francji. Ukryte w miejscowości El Roque, z dala od turystycznych szlaków, zabiera swoich gości w piękne zakątki historii Wyspy Kanaryjskich i nie tylko. Na miejscu gospodarze oprowadzają po tym pięknym miejscu i opowiadają legendy związane z powstaniem Teneryfy, pierwotnym rodem zamieszkującym ten teren - ludem Guanchów. Jest to miejsce pełne marzeń i magii, w którym można zaczerpnąć inspiracji, ale też pomedytować i zrelaksować się. To jak książka pełna marzeń i legend, do której wstęp mają nie tylko dzieci. Na miejscu można też nocować. Do dyspozycji gości jest kilkadziesiąt miejsc noclegowych, basen oraz wiele urokliwych miejsc do odpoczynku i na spacery.

Aby odwiedzić El Pasaje Secreto należy wcześniej się umówić na spotkanie.

Kontakt do właścicieli

 

Nocowanie w jaskini

Teneryfa jest pełna zamieszkałych jaskiń. Część z nich jest dostępna również na wynajem dla turystów. Nocleg w jaskini to niesamowite przeżycie, które zostanie z nami na długo. Niech Was nie zmyli jednak poczucie, że będziecie spali w warunkach niczym z filmu Flinestonowie. Jaskinie dostępne dla turystów na Teneryfie to bardzo często luksusowe apartamenty, nowocześnie urządzone, z pięknymi widokami i dodatkowymi udogodnieniami.

Przykładowy nocleg w jaskini

Lot paralotnią w tandemie

Widok Teneryfy z lotu ptaka jest zachwycający. Warunki pogodowe na wyspie sprawiają, że loty odbywają się niemalże codziennie przez cały rok. Wraz z profesjonalnym pilotem można podziwiać wyspę z powietrza, czasem wlecieć w chmury. Funkcjonuje kilka punktów startowych na różnych wysokościach, dzięki czemu możliwe są loty paralotnią o różnej długości czasu trwania. Ponadto na wyspie jest polski pilot z firmy Touch the Sky - Dariusz, dzięki czemu możliwa jest komunikacja w języku polskim. Polecamy tę atrakcję wszystkim, którzy mają ochotę poczuć trochę adrenaliny.

Zarezerwuj swój lot paralotnią na Teneryfie

Jaskinia wiatru (cueva del viento)

Największa jaskinia powulkaniczna w Europie. Znajduje się w Icod de los Vinos, na północy Teneryfy. Zachwyca swoim majestatem i wiatrami, które wytwarzają się wewnątrz jaskini. Długoś tunelu wynosi ok. 18 km, a groty są na trzech poziomach. Jaskinia powstała 27000 lat temu po wybuchu wulkanu Pico Viejo obok Wulkanu el Teide. Niezwykłe widoki wewnątrz jaskini, powstające wiatry oraz historia jaskini robią ogromne wrażenie na zwiedzających.

Dla rodzin z dziećmi powyżej 5 roku życia są przygotowane specjalne trasy. Młodsze dzieci nie mogą wejść do jaskini.

Bilety do jaskini znajdziesz tutaj

Los Abades - wioska trędowatych

Los Abades, nazywane miastem duchów lub wioską trędowatych. Powstało w latach 40. XX wieku, w czasach epidemii trądu, jednak przed zakończeniem budowy wynaleziono lekarstwo, a miasteczko nigdy nie zostało zamieszkane. W 2002 roku sprzedano cały teren Włochom. Plany obejmowały budowę pola golfowego i hoteli, jednak nigdy do tego nie doszło. Los Abades to największa opuszczona osada miejska na Teneryfie. Znajdziecie tu kościół, szpital, szkołę, domy mieszkalne. Wokół miasteczka zlokalizowanych jest wiele farm wiatrakowych, a w okolicy znajduje się mała urokliwa plaża. Wejście do miasteczka jest bezpłatne i czynne całą dobę.

Zobacz prawdziwą perełkę na Teneryfie. Rajska plaża na uboczu!

Fotoreportaż


1/9 Nietypowe atrakcje na Teneryfie

1/9 Nietypowe atrakcje na Teneryfie

2/9 los Abades - wioska trędowatych fot. nateneryfie.pl

2/9 los Abades - wioska trędowatych fot. nateneryfie.pl

3/9 los Abades - wioska trędowatych fot. nateneryfie.pl

3/9 los Abades - wioska trędowatych fot. nateneryfie.pl

4/9 los Abades - wioska trędowatych fot. nateneryfie.pl

4/9 los Abades - wioska trędowatych fot. nateneryfie.pl

5/9 loty paralotnią na Teneryfie fot. touchthesky.eu

5/9 loty paralotnią na Teneryfie fot. touchthesky.eu

6/9 el Pasaje Secreto fot. nateneryfie.pl

6/9 el Pasaje Secreto fot. nateneryfie.pl

7/9 el Pasaje Secreto fot. nateneryfie.pl

7/9 el Pasaje Secreto fot. nateneryfie.pl

8/9 widoki podczas lotu paralotnią fot. nateneryfie.pl

8/9 widoki podczas lotu paralotnią fot. nateneryfie.pl

9/9 el Pasaje Secreto fot. nateneryfie.pl

9/9 el Pasaje Secreto fot. nateneryfie.pl

Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości