Wiadomości

Droga na Punta de Teno tymczasowo zamknięta

12 stycznia 2022, 21:14, Anna Kluwak
Planowo remont miał potrwać do marca, później termin oddania do użytku drogi prowadzącej do Punta de Teno przesunięto na 1 kwietnia. Droga TF-445 prowadząca z Buenavista del Norte do najbardziej wysuniętego na zachód krańca wyspy zamknięta będzie do 10 maja.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Punta de Teno to zdecydowanie jedno z piękniejszych miejsc na wyspie i wciąż mało popularne wśród turystów. Można tam dojechać autobusem lub samochodem poza godzinami otwarcia bramki. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Teneryfa: Jak dojechać na Punta de Teno?".

Niestety mamy złą wiadomość dla osób, które w najbliższych tygodniach planowały się wybrać na przylądek Punta de Teno. Początkowo droga TF-445 prowadząca z Buenavista del Norte do Punta de Teno miała być zamknięta do poniedziałku 7 marca. Jednak ostatecznie droga pozostanie zamknięta do piątku 1 kwietnia. Wszystko przez konieczność przeprowadzenia niezbędnych prac drogowych i konserwacyjnych. 

Tego nie możesz przegapić będąc na Teneryfie. Koniecznie odwiedź Siam Park!

Przez ten czas na Punta de Teno obowiązuje całkowity zakaz wjazdu. Dotyczy on autobusów komunikacji miejskiej, taksówek i samochodów. Nie zezwala się również na piesze wędrówki oraz jazdę rowerem ze względu na niebezpieczeństwo, jakie stwarza rodzaj prac konserwacyjnych związanych m.in. z wymianą niektórych elementów siatek zabezpieczających, które zatrzymują spadające kamienie.

Termin zakończenia prac na tym odcinku drogi przesuwano już dwukrotnie. Pierwotnie droga TF-445 miała być zamknięta tylko przez miesiac - od lutego do marca. Później okazało się, że prace nie zostały wykonane i zdecydowano, ze turyści będą mogli pojechać do Punta de Teno wraz z początkiem kwietnia. Tak się jednak nie stało. Droga wciąż jest nieprzejezdna, a kolejny termin wyznaczono na 10 maja.

Podziel się

Komentarze