Wiadomości

Tramwaj pojawi się na południu Teneryfy. Taki jest plan

20 grudnia 2023, 10:08, Oprac.: Marcin Kluwak
Turystyczne obszary na południu Teneryfy zostaną połączone nową linią tramwajową. Taki plan mają władze wyspy, które już teraz przedstawiają nową strategię rewolucji w mobilności.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Mieszkańcy Teneryfy, oraz turyści przyjeżdżający na wakacje doskonale wiedza, że obszar pomiędzy Aroną (Los Cristianos) a Costa Adeje to wąskie gardło komunikacyjne. W godzinach komunikacyjnego szczytu nawet na autostradzie pojawiają się spore korki. To zmusza władze wyspy do podjęcia działań. Już wcześniej informowaliśmy o planach utworzenia tunelu pod obecną autostradą, który przejmie ruch międzymiastowy. Teraz władze Teneryfy chcą odciążyć transport autobusowy, który również jest mocno obciążony. Dlatego powstał pomysł, aby stworzyć linię tramwajową.

Południe Teneryfy zyska 15-kilometrową linię tramwajową, łączącą miejscowości Adeje i Arona. Linia tramwajowa połączy nie tylko Costa Adeje i Playa de las Americas, ale także inne miejscowości na południu Teneryfy.

Aby utrzymać koszty projektu pod kontrolą, nowa linia tramwajowa ma zostać zintegrowana z istniejącą infrastrukturą. W związku z tym szyny układane są w asfalcie istniejących dróg. Dzięki temu nie będzie potrzeby budowania nowych tras do przystanków.

Nowa linia tramwajowa na południu Teneryfy. Jaki będzie przebieg?

Nowa linia tramwajowa będzie przebiegać wzdłuż głównej drogi na południe (TF-28), od południowej autostrady do Los Cristianos (TF-665), po Avenidas Chayofita, Antonio Domínguez (Arona) i de los Pueblos (Adeje), Calle Bruselas, połączenie Fañabé-La Caleta, na skraju TF-1 oraz w obszarze miejskim Adeje.

Oznacza to, że tramwaj pojedzie po tzw. Złotej Mili, czyli najpopularniejszym turystycznym miejscu na Teneryfie – pomiędzy obszarami Los Cristianos a Costa Adeje.

Władze Teneryfy chcą też rozbudować linie tramwajowe w stolicy. W planach są linie do Las Teresitas – najbardziej popularnej plaży na wyspie oraz do Candelarii. Istniejąca już linia numer 1 ma zostać przedłużona do lotniska północnego.


Podziel się

Komentarze