Wiadomości

Santa Cruz zainwestuje 2,3 miliona euro w remont falochronu Las Teresitas

19 grudnia 2023, 14:34, Oprac.: Marcin Kluwak
Santa Cruz zainwestuje 2,3 miliona euro w remont falochronu Las Teresitas - najbardziej popularnej plaży na Teneryfie. Las Teresitas słynie z jasnego piasku, ale również niesamowitych widoków. Plaża jest jedną z najdłuższych na Teneryfie i posiada falochron zbudowany lata temu, który teraz wymaga rewitalizacji.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Rada Miasta Santa Cruz, pod przewodnictwem burmistrza José Manuela Bermúdeza, zatwierdziła wczoraj pilne ogłoszenie przetargu na prace naprawcze falochronu na północno-wschodnim krańcu plaży Las Teresitas. Koszt przebudowy wyniesie 2 385 819 euro. To kontynuacja prac rozpoczętych w San Andés i okolicach, mających na celu rewitalizację obszarów, takich jak ulica Dique, nowe parkingi, drugi most łączący z Anaga oraz poprawa falochronu Las Teresitas - ogłoił burmistrz Santa Cruz.

Javier Rivero, radny ds. robót i infrastruktury, ogłosił, że "pilność tych działań wynika z obecnego stanu struktury, która traci bloki falochronu w warstwie płaszcza, zwłaszcza na zewnętrznym zboczu i czole, w kierunku podstawy falochronu, w wyniku różnych sztormów, które miały miejsce od czasu jego budowy". Dodaje również, że "pomimo złego stanu nawierzchni korony, niektóre płyty betonowe zostały całkowicie podniesione przez działanie fal".

"Z drugiej strony - relacjonuje Rivero - średnio-niski rozmiar kamieni na koronie obok kostki brukowej jest niewystarczający, aby chronić ją przed działaniem fal". Zauważa również, że "schody prowadzące do kąpieli z korony przez wewnętrzne zbocze falochronu są w bardzo złym stanie”. Prace mają dofinansowanie w wysokości 1 118 555 euro z funduszy europejskich Next Generation".

Z kolei radna Anaga, Gladis de León, wyraża "duże zadowolenie z tego, że te prace są już w fazie przetargu" i dodaje, że "to oznacza odzyskanie dla spacerowiczów tego popularnego miejsca i obszaru rekreacyjnego dla mieszkańców dzielnicy, odwiedzających i turystów, którzy będą mogli bezpiecznie przechodzić tym falochronem".


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości