Wiadomości

Siam Park na Teneryfie. Jakie są ceny w Siam Parku?

20 grudnia 2023, 08:00, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Jedną z topowych atrakcji na Teneryfie jest Siam Park, czyli największy aquapark w Europie. Siam Park na Teneryfie jest otwarty przez cały rok i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jakie są obecnie ceny biletów jednorazowych, jak i kart rocznych dla turystów i rezydentów w Siam Parku?
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Siam Park, to największy w Europie i jeden z najlepszych na świecie parków wodnych. Natomiast według użytkowników TripAdvisor jest to park wodny numer 1 na świecie. Dlatego każdy, kto wybiera się na wakacje na Teneryfę, powinien mieć na swojej liście atrakcji odwiedzenie Siam Parku.

Siam Park na Teneryfie. Jakie są ceny biletów wstępu do Siam Parku na Teneryfie?

Bilet normalny kosztuje 42 euro, natomiast dla dzieci w wieku 3-11 lat koszt biletu to 30 euro. Maluchy poniżej 2 roku życia wchodzą za darmo. Można też kupić bilet, w skład którego będzie wchodził lunch na terenie jednej z restauracji w Siam Parku. Wówczas bilet + lunch dla osoby dorosłej to koszt 56 euro, a dla dzieci 38 euro.

Istnieją również bilety premium i all inclusive. Bilet premium kosztuje  65 euro i oferuje nam wstęp, lunch o wartości do 15 euro, ręcznik oraz szafkę. Taka sama opcja dla dzieci, obecnie to koszt 47 euro – z zastrzeżeniem, że lunch nie może przekroczyć kwoty 9 euro.

W przypadku biletów all inclusive cena wynosi obecnie 151 euro i tutaj mamy wliczonego fast passa, który uprawnia do korzystania z atrakcji bez kolejki, darmową konsumpcję bez ograniczeń w barach i restauracjach, ręcznik oraz szafkę.

REKLAMA

Powered by GetYourGuide

Ile kosztuje karnet roczny w Siam Parku na Teneryfie?

Karty roczne uprawniają do nielimitowanego wstępu do Siam Parku. Karta roczna dla turystów kosztuje obecnie 149 euro jeżeli chodzi o osobę dorosłą i 99 euro w przypadku dziecka w wieku 3-11 lat. Natomiast jeżeli chodzi o rezydentów Wysp Kanaryjskich, to karta roczna dla dorosłego rezydenta to koszt 99 euro oraz dla dzieci 66 euro.

Gdzie zostawić rzeczy w Siam Parku? Ile trzeba zapłacić za szafkę w Siam Parku?

Jeżeli chcemy zostawić swoje rzeczy w bezpiecznym miejscu, możemy skorzystać z szafki. Do tej pory była pobierana opłata za szafkę plus 10 euro kaucji, które było zwracane po oddaniu klucza od szafki. Teraz się to zmieniło. Ceny szafek poszły w górę i nie ma już pobieranego depozytu. 

Dla par polecamy małą szafkę, która kosztuje obecnie 7 euro. Zmieści się w niej spokojnie plecak, buty oraz nasze ciuchy. W przypadku rodzin polecamy wynajęcie dużej szafki – koszt to 10 euro. Tutaj zmieści się spokojnie więcej rzeczy.

Fast Pass w Siam Parku

Jeżeli nie chcecie stać w kolejkach, możecie skorzystać z preferencyjnego dostępu do atrakcji. Oznacza to zakup opaski fast pass za 32 euro - to dodatkowy koszt, oprócz biletu wstępu. Z opaską Fast pass będzie mogli ominąć jednorazowo kolejkę na wszystkich zjeżdżalniach w aquaparku oprócz Tower of Power. Kiedy skorzystamy jednorazowo z danej zjeżdżalni, ratownik przekreśli ją na naszej opasce. Nie będziemy mogli wejść bez kolejki drugi raz na tę samą atrakcję.

Nielimitowany dostęp bez kolejki do zjeżdżalni daje nam bilet all inclusive za 151 euro, o którym pisaliśmy wyżej.

Siam Park na Teneryfie. Gdzie kupić bilety?

Bilety można kupić bezpośrednio w kasach Siam Parku. Jeżeli ktoś nie chce stać w kolejce, wówczas może kupić bilety przez internet - ich cena jest taka sama jak w przypadku tych kupionych w kasie. 

REKLAMA

Powered by GetYourGuide

Godziny otwarcia Siam Parku. W jakich godzinach jest otwarty Siam Park na Teneryfie?

Jeżeli chodzi o godziny otwarcia Siam Parku, to są one podzielone na okres letni i zimowy. W przypadku okresu letniego, który obowiązuje od 1 maja do 31 października Siam Park jest otwarty w godz. 10-18. Natomiast w miesiącach zimowych - od 1 listopada do 31 kwietnia z aquaparku możemy skorzystać w godz. 10-17.


Podziel się

Komentarze