Wiadomości

Siam Park na Teneryfie. Jakie są ceny w Siam Parku?

1 lutego 2022, 09:30, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Jedną z topowych atrakcji na Teneryfie jest Siam Park, czyli największy aquapark w Europie. Siam Park na Teneryfie jest otwarty przez cały rok i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jakie są obecnie ceny biletów jednorazowych, jak i kart rocznych dla rezydentów i turystów?

Siam Park, to największy w Europie i jeden z najlepszych na świecie parków wodnych. Natomiast według użytkowników TripAdvisor jest to park wodny numer 1 na świecie. Dlatego każdy, kto wybiera się na wakacje na Teneryfę powinien mieć na swojej liście atrakcji odwiedzenie Siam Parku.

Jakie są ceny biletów wstępu do Siam Parku na Teneryfie?

Obecnie podstawowy bilet dla osoby dorosłej kosztuje 40 euro, natomiast dla dzieci w wieku 3-11 lat koszt biletu to 28 euro. Maluchy poniżej 3 roku życia wchodzą za darmo. Można też kupić bilet w skład którego będzie wchodził lunch na terenie jednej z restauracji w Siam Parku. Wówczas bilet + lunch dla osoby dorosłej to koszt 54 euro, a dla dzieci 36 euro.

W przypadku biletów premium i all inclusive ceny wyglądają następująco. Bilet premium kosztuje obecnie 59 euro i oferuje nam wstęp, lunch o wartości do 15 euro, ręcznik oraz szafkę. Taka sama opcja dla dzieci, obecnie to koszt 41 euro – z zastrzeżeniem, że lunch nie może przekroczyć kwoty 9 euro.

W przypadku biletów all inclusive cena wynosi obecnie 149 euro i tutaj mamy wliczonego fast passa, który uprawnia do korzystania z atrakcji bez kolejki, darmową konsumpcję bez ograniczeń w barach i restauracjach, ręcznik oraz szafkę.

Karty roczne uprawniają do nielimitowanego wstępu do Siam Parku. Karta roczna dla turystów kosztuje obecnie 149 euro jeżeli chodzi o osobę dorosłą i 99 euro w przypadku dziecka w wieku 3-11 lat. Natomiast jeżeli chodzi o rezydentów Wysp Kanaryjskich, to karta roczna dla dorosłego rezydenta to koszt 99 euro oraz dla dzieci 66 euro.

Mała szafka kosztuje obecnie 5 euro + 5 euro depozytu, który jest zwracany pod oddaniu klucza do szafki. Zmieści się w niej spokojnie plecak, buty oraz nasze ciuchy. Natomiast duża szafka to koszt to 7 euro + 5 euro kaucji. Tutaj zmieści się spokojnie więcej rzeczy.

Fast Pass w Siam Parku

Jeżeli nie chcecie stać w kolejkach, możecie skorzystać z preferencyjnego dostępu do atrakcji. Oznacza to zakup opaski fast pass za 18 euro - to dodatkowy koszt, oprócz biletu wstępu. Z opaską Fast pass będzie mogli ominąć jednorazowo kolejkę na wszystkich zjeżdżalniach w aquaparku oprócz Tower of Power. Kiedy skorzystamy jednorazowo z danej zjeżdżalni, ratownik przekreśli ją na naszej opasce. Nie będziemy mogli wejść bez kolejki drugi raz na tę samą atrakcję.

Nielimitowany dostęp bez kolejki do zjeżdżalni daje nam bilet all inclusive za 149 euro o którym pisaliśmy wyżej.

Siam Park na Teneryfie. Gdzie kupić bilety?

Bilety można kupić bezpośrednio w kasach Siam Parku. Jeżeli ktoś nie chce stać w kolejce, wówczas może kupić bilety przez internet - ich cena jest taka sama jak w przypadku tych kupionych w kasie. Link do kupienia biletów przez internet znajdziesz TUTAJ.


Podziel się

Komentarze