Wiadomości

Droższe bilety wstępu do Siam Parku na Teneryfie

14 maja 2022, 11:02, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Jedną z topowych atrakcji na Teneryfie jest Siam Park, czyli największy aquapark w Europie. Siam Park na Teneryfie jest otwarty przez cały rok i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Niestety od maja, nastąpiła podwyżka cen biletów wstępu – zarówno tych jednorazowych, jak i kart rocznych dla rezydentów i turystów.
Najlepsze oferty na Teneryfę

Siam Park, to największy w Europie i jeden z najlepszych na świecie parków wodnych. Natomiast według użytkowników TripAdvisor jest to park wodny numer 1 na świecie. Dlatego każdy, kto wybiera się na wakacje na Teneryfę powinien mieć na swojej liście atrakcji odwiedzenie Siam Parku.

Niestety nie mamy dobrych wiadomości zarówno dla turystów, jak i rezydentów Wysp Kanaryjskich. Od maja podrożały bilety wstępu do Siam Parku – zarówno bilety jednorazowe, fast pass, jak i karty roczne.

Droższe bilety wstępu do Siam Parku

Obecnie podstawowy bilet dla osoby dorosłej kosztuje 40 euro (wcześniej był to koszt 38 euro), natomiast dla dzieci w wieku 3-11 lat koszt biletu to 28 euro (wcześniej 26 euro). Maluchy poniżej 3 roku życia wchodzą za darmo. Można też kupić bilet w skład którego będzie wchodził lunch na terenie jednej z restauracji w Siam Parku. Wówczas bilet + lunch dla osoby dorosłej to koszt 54 euro (wcześniej 52 euro), a dla dzieci 36 euro (wcześniej 34 euro).

W przypadku biletów premium i all inclusive ceny wyglądają następująco. Bilet premium kosztuje obecnie 59 euro (wcześniej 55 euro) i oferuje nam wstęp, lunch o wartości do 15 euro, ręcznik oraz szafkę. Taka sama opcja dla dzieci, obecnie to koszt 41 euro (wcześniej 39 euro) – z zastrzeżeniem, że lunch nie może przekroczyć kwoty 9 euro.

W przypadku biletów all inclusive cena wynosi obecnie 149 euro (wcześniej 122 euro) i tutaj mamy wliczonego fast passa, który uprawnia do korzystania z atrakcji bez kolejki, darmową konsumpcję bez ograniczeń w barach i restauracjach, ręcznik oraz szafkę.

Droższe są również karty roczne, które uprawniają do nielimitowanego wstępu do Siam Parki. Karta roczna dla turystów kosztuje obecnie 149 euro (wcześniej 99 euro) jeżeli chodzi o osobę dorosłą i 99 euro w przypadku dziecka w wieku 3-11 lat (wcześniej 66 euro). Natomiast jeżeli chodzi o rezydentów Wysp Kanaryjskich, to karta roczna dla dorosłego rezydenta to koszt 99 euro (wcześniej 64 euro) oraz dla dzieci 66 euro (wcześniej 44 euro).

Droższe jest również wynajęcie szafki. Mała szafka kosztuje obecnie 5 euro + 5 euro depozytu, który jest zwracany pod oddaniu klucza do szafki. Zmieści się w niej spokojnie plecak, buty oraz nasze ciuchy. Natomiast duża szafka to koszt to 7 euro + 5 euro kaucji. Tutaj zmieści się spokojnie więcej rzeczy.

Fast Pass w Siam Parku

Jeżeli nie chcecie stać w kolejkach, możecie skorzystać z preferencyjnego dostępu do atrakcji. Oznacza to zakup opaski fast pass za 18 euro (wcześniej 15 euro - to dodatkowy koszt, oprócz biletu wstępu. Z opaską Fast pass będzie mogli ominąć jednorazowo kolejkę na wszystkich zjeżdżalniach w aquaparku oprócz Tower of Power. Kiedy skorzystamy jednorazowo z danej zjeżdżalni, ratownik przekreśli ją na naszej opasce. Nie będziemy mogli wejść bez kolejki drugi raz na tę samą atrakcję.

Nielimitowany dostęp bez kolejki do zjeżdżalni daje nam bilet all inclusive za 149 euro o którym pisaliśmy wyżej.

Gdzie kupić bilety do Siam Parku?

Bilety można kupić bezpośrednio w kasach Siam Parku. Jeżeli ktoś nie chce stać w kolejce, wówczas może kupić bilety przez internet - ich cena jest taka sama jak w przypadku tych kupionych w kasie. Link do kupienia biletów przez internet znajdziesz TUTAJ.


Podziel się

Komentarze