Wiadomości

Bez papierosów na plażach Teneryfy? Santa Cruz wprowadza zakaz

18 kwietnia 2022, 16:41, Marcin Kluwak
Nie zapalimy dymka na plaży w stolicy. Rada Miasta Santa Cruz de Tenerife planuje wprowadzić zakaz palenia na swoich plażach. Czy tym samym torem pójdą inne turystyczne gminy na Teneryfie?
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

W przygotowywanym projekcie czytamy, że „użytkownikom plaż i kąpielisk gminy zabrania się umieszczania wszelkiego rodzaju odpadów bezpośrednio na piasku lub skałach”  Dodatkowo „w celu uniknięcia obecności niedopałków papierosów w piasku i późniejszego potencjalnego skażenia wybrzeża, palenie jest zabronione na plażach i kąpieliskach gminy, z wyjątkiem obszarów specjalnie upoważnionych przez Radę Miasta” .

Z projektu rozporządzenia jasno wynika, że właściciel plaży, a więc w tym przypadku gmina, będzie musiała wyznaczyć specjalne obszary, w których będzie zapalić dymka. Jest też mowa o punktach gastronomicznych zlokalizowanych tuż przy plaży, albo na jej obszarze. 

Okazuje się, że właściciele barów plażowych, kiosków, restauracji. W pobliżu plaż lub znajdujących się w ich obrębie muszą unikać wytwarzania śmieci rozproszonych, posiadając niezbędne do tego pojemniki lub elementy. Właściciele tych punktów będą odpowiadali za zbieranie „rozproszonych śmieci”, czyli np. niedopałków papierosów po zakończeniu działalności swojego lokalu. 


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości