Wiadomości

Najpiękniejsza plaża na Wyspach Kanaryjskich to...

12 kwietnia 2022, 12:08
Najpiękniejsza plaża na Wyspach Kanaryjskich wcale nie znajduje się na Teneryfie. National Geographic kieruje turystów na północ Fuerteventury, na plaże w Parku Wydm Corralejo.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Jedna z najbardziej szanowanych i prestiżowych publikacji na świecie, po raz kolejny zainteresowała się plażą na Wyspach Kanaryjskich w poszukiwaniu najpiękniejszych na świecie. W pierwszej dwudziestce znalazła się popularna plaża Corralejo na północy Fuerteventury. Doceniono piękny biały piasek i krystalicznie czystą wodę.

Nie po raz pierwszy plaże należąca do Parku Wydm Corralejo, znajdują się wysoko w rankingu najpiękniejszych plaż na świecie. W rzeczywistości plaża na Fuerteventurze pojawia się regularnie w różnego rodzaju wydawnictwach, dlatego National Geographic uważa, że zasługuje na miejsce wśród najlepszych na świecie i uplasował ją 17. miejscu.

Jej krystalicznie czyste wody i kilometry białego piasku są bardziej synonimem Karaibów, a nie wyspy na Atlantyku, ale to właśnie plaża Corralejo oferuje autentyczne chwile spokoju i intymności, które są jednymi z kluczowych czynników, które National Geographic bierze pod uwagę. Według redaktorów z National Geographic jest to „jeden z najbardziej uwodzicielskich obszarów o największej wartości ekologicznej na Wyspach Kanaryjskich”.

Północne wybrzeże Fuerteventury jest zwykle odwiedzane przez miłośników sportów wodnych, takich jak surfing czy windsurfing. Wiele osób chętnie też nurkuje w okolicach  Corralejo. To miejsce jest cenione przez płetwonurków ze względu na niesamowitą widoczność w tej części oceanu.

Jeżeli jesteście na Teneryfie, możecie przy okazji zwiedzić tę niesamowitą plażę, płynąc na Fuerteventurę promem - z przesiadką w Gran Canaria. Z Teneryfy są też bezpośrednie loty na Fuerteventurę - latają tam lokalne linie: Canaryfly oraz Binter. Czas lotu to około 50 minut.


Podziel się

Komentarze