Wiadomości

Teneryfa inwestuje w transport publiczny

23 marca 2022, 09:39, Marcin Kluwak
Wysokie ceny paliwa nie odbiją się negatywnie na cenach biletów komunikacji miejskiej na Teneryfie. Pedro Martín, prezydent Cabildo de Tenerife przekonuje o konieczności kolejnych inwestycji w transport publiczny
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Teneryfa notuje kolejne wzrosty liczby pasażerów komunikacji publicznej. Jak wynika ze statystyk, z usług przewozowych skorzystało w 2021 roku 48 milionów pasażerów, z czego ponad 35 milionów przypada na autobusy, a 12 milionów pasażerów na tramwaje w stolicy. 

Dlatego też kolejne pieniądze mają zostać przeznaczone na promocję i poprawę transportu publicznego. I będą to konkretne działania, bo aż 54 mln euro zostanie zainwestowane w wyznaczenie buspasów pomiędzy Las Chumberas a węzłem La Laguna, a także pomiędzy Szpitalem Uniwersyteckim Wysp Kanaryjskich i Las Chumberas.

Przeczytaj też na portalu: Guachinche - lokalny smak prawdziwej Teneryfy

Projektem Vao Bus Lane zostanie objęty odcinek od Santa Cruz do Güímar oraz między Santa Cruz i La Laguna. Na autostradach TF-1 i TF-5, jeden pas zostanie włączony do transportu publicznego oraz dla pojazdów, w których porusza się więcej niż jedna osoba.

Minister mobilności Enrique Arriaga uważa, że ​​w tym roku dane dotyczące przewozów pasażerskich będą ponownie podobne do tych zarejestrowanych w okresie przed pandemią i podał jako przykład, że na trasach prowadzących do Playa de Las Americas, liczba pasażerów zwiększyła się o 30%


Podziel się

Komentarze