Wiadomości

Festiwal pyszności: kanaryjskie sery na targach w La Orotavie

22 marca 2022, 15:31, Marcin Kluwak
źródło: laorotva.es
Uwielbiacie kanaryjskie sery? A może jeszcze nie próbowaliście? Będzie ku temu wspaniała okazja. 9 i 10 kwietnia w La Orotavie, na północy Teneryfy odbędą się Targi serowe.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, Park Etnograficzny Pinolere w La Orotavie, po raz kolejny gości nową edycję Targów Serów, które odbędą się 9 i 10 kwietnia 2022 roku.

Program imprezy jest dość bogaty i oprócz tradycyjnej degustacji niezliczonej ilości serów, które oczywiście będzie można na miejscu zakupić, najmłodsi będą mogli uczestniczyć w warsztatach dojenia zwierząt. 

Na terenie parku ustawionych zostanie około 60 stoisk, które oprócz serów będą prezentować miejscowe wina oraz rzemieślnicze, kanaryjskie piwa. 

Dzień przed rozpoczęciem targów, w Casa del Vino w El Sauzal odbędzie się IX Wyspiarski Konkurs Serowy Teneryfy, podczas którego zaprezentowanych zostanie około 90 próbek z różnych mleczarni na wyspie. 

Będąc na Teneryfie koniecznie tego spróbuj: Tapas - kanaryjskie przekąski. Palce lizać!

Wstęp na tę imprezę będzie płatny (2 euro), a bilety będzie można kupić już od 28 marca. Sprzedaż ruszy w specjalnie zlokalizowanym punkcie w rejonie El Puente, gdzie za zakup dwóch lub więcej biletów, każdy dostanie kawałek sera (około 300 gramów), wyprodukowany przez jedną z trzech mleczarni w gminie.


Podziel się

Komentarze