Wiadomości

A po burzy przychodzi … Calima

18 marca 2022, 15:29
Przez kilka dni na Teneryfie wiało, padało, a na Teide pojawił się nawet śnieg. Wszystko za sprawą burzy Celia, która odwiedziła Wyspy Kanaryjskie. Teraz na Teneryfie zawitała… Calima.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Calima odwiedza Wyspy Kanaryjskie coraz częściej. I znów piękne widoki przesłania pył znad Afryki. Podobnie jest na innych wyspach: Gran Canarii, Lanzarote czy Fuerteventurze. Temperatura znów lekko wzrasta i może pojawić się silny wiatr.

Kalima (hiszp. calima) to zjawisko atmosferyczne związane z występowaniem wiatru znad Afryki, który przenosi gorące masy powietrza nad Wyspy Kanaryjskie. Obserwowany jest wtedy często żółty pył, a temperatura powietrza potrafi gwałtownie wzrosnąć, nawet o kilkanaście stopni.

Jaka pogoda dzisiaj na Teneryfie?

Ogólnie: Pochmurno z prześwitami słońca
Wilgotność powietrza: 60%
Wiatr: Lekki wschodni, 14km/h
Temperatura: max. 22°C and min. 15°C.

Jaka pogoda będzie w weekend?

Jak donosi AEMET - agencja meteorologiczna na Wyspach Kanaryjskich, w sobotę będzie przeważało lekkie zachmurzenie oraz calima. W środkowej części wyspy mogą wystąpić niewielkie opady, głównie w godzinach porannych oraz na wschodnim wybrzeżu po południu. Prognozowany jest lekki wzrost temperatury. Słaby wiatr północno - wschodni z rana i umiarkowany północno - zachodni po południu.

źródło: AEMET


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości