Najlepsze oferty na Teneryfę
Wiadomości

Zachody słońca na Teneryfie - gdzie najpiękniej?

16 marca 2022, 12:33
Będąc na Teneryfie możesz z łatwością cieszyć się pięknymi wschodami i zachodami słońca. W tym artykule podpowiadamy, skąd widać najpiękniejsze zachody słońca na Teneryfie.

Słońce zachodzi na Teneryfie około godziny 19:00. Warto jednak obejrzeć również spektakularny pokaz świateł tuż przed zachodem. Obrazy malowane chmurami i promieniami słońca robią każdego dnia na oglądających ogromne wrażenie.

Gdzie najlepiej obejrzeć zachód słońca na Teneryfie?

Na plaży

Zachód słońca na plaży to bardzo przyjemne doświadczenie. Na wszystkich plażach od Los Cristianos do Los Gigantes oraz od Garachico do Playa de Benijo możecie cieszyć się spektakularnymi zachodami słońca. Pamiętajcie jednak, że po zachodzie słońca robi się znacznie chłodniej. Warto zabrać ze sobą ubranie na długi rękaw. Na zachody słońca najbardziej polecamy plaże: Playa del Duque, Playa Benijo, Playa Abama, Playa Fanabe, Playa la Enramada. Poniżej przedstawiamy kilka ujęć zachodów słońca z tych miejsc.

Zachód słońca na Playa del Duque

fot. nateneryfie.pl

Zachód słońca na La Caleta

fot. nateneryfie.pl

Na wulkanie

Wulkan Pico del Teide to najwyższy szczyt Teneryfy. Zachód słońca możesz zobaczyć z Wulkanu  pod warunkiem, że widoku nie przysłonią chmury. Przy odrobinie szczęścia można jednak cieszyć się niesamowitym spektaklem. Nie musisz jednak wjeżdżać kolejką na sam szczyt. Na drodze wzdłuż krateru znajduje się wiele punktów, z których widok na zachodzące słońce jest wyjątkowo piękny. Przy dobrej pogodzie, poza ostatnimi promieniami słońca, możesz zobaczyć również inne wyspy, jak La Gomera, El Hierro, a nawet Gran Canarię. Taki widok z wysokości ponad 2000 m n.p.m. robi wrażenie.

fot. nateneryfie.pl

Mirador - punkty widokowe

Na Teneryfie dostępnych jest wiele punktów widokowych (hiszp. mirador), z których można podziwiać wschody i zachody słońca, a nawet pokazy fajerwerków w Sylwestra. Jednym z takich punktów jest punkt widokowy na Los Gigantes czy Punta de Teno. Jednak możesz znaleźć punkty widokowe blisko Twojego hotelu czy mieszkania. Często miejsca te nie są nawet oznaczone na mapie. Wystaczy jednak wjechać trochę wyżej do miasteczek nad autostradą i poszukać miejsca, które nie będzie zasłonięte budynkami.

Z łodzi

Jest to wspaniała propozycja dla miłośników oceanu. Podglądanie ostatnich promieni słońca z prywatnej łodzi, w otoczeniu mieszkańców oceanu to wyjątkowe przeżycie, które zostaje w pamięci na lata. Na wycieczkę łodzią warto wybrać się już wcześniej i spędzić kilka godzin ciesząc się nie tylko zachodem słońca, lecz również widokiem zaskakującego oceanu. Wiedzieliście, że na Teneryfie są latające ryby?

Zachód słońca widziany z łodzi

Z powietrza

Jeśli nie próbowałeś jeszcze lotu paralotnią - to zdecydowanie polecamy. Jest to jedna z ciekawszych atrakcji na Teneryfie. A o zachodzie słońca przeżycia są jeszcze lepsze! Widoki z lotu ptaka zachwycają. Lot trwa zwykle około 20 - 25 minut, a podczas niego możesz zobaczyć nie tylko zachód słońca, ale także pobliskie miasteczka czy wąwozy (np. Barranco del Infierno). Lot paralotnią z polskim pilotem możesz zarezerwować tutaj.

 

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości