Wiadomości

Ryanair odwołuje loty na Teneryfę

14 marca 2022, 09:13
fot. facebook.com
Ostatnio w polskich mediach pojawiła się informacja o tym, że linia lotnica Ryanair odwołała loty z Polski na Teneryfę. Jak jest naprawdę?

Według ostatnich doniesień prasowych, Ryanair odwołał 19 tras z lotniska w Lizbonie na wakacje 2022, m.in. do Madrytu, na Maltę, do Palermo czy Wrocławia. Oznacza to o 5000 mniej lotów z tego popularnego miasta turystycznego. Wśród odwołanych tras znalazła się również trasa Teneryfa — Lizbona.

Według firmy Ryanair, konieczność odwołania lotów, a tym samym zmniejszenia liczby miejsc pracy, wynika z faworyzowania rodzimej portugalskiej linii lotniczej TAP. Ryanair w ramach negocjacji z rządem Portugalii zagroził zmniejszenie floty i drastyczne ograniczenie liczby lotów do Lizbony. Groźby jednak nie podziałały, zatem irlandzki przewoźnik przekuł słowa w czyny. Zredukował liczbę samolotów z 7 do 4, likwidując tym samym 19 planowanych tras na sezon letni, czyli około 5000 lotów. Na zmianach ucierpieli również pracownicy firmy - Ryanair zwolnił 150 osób.

Przeczytaj koniecznie: Jedzenie na Teneryfie. Top 10 rzeczy, których musisz spróbować! 

Ostatni lot na trasie Lizbona - Teneryfa jest planowany na 26 marca.

Loty z Krakowa na Teneryfę działają jednak normalnie - zaplanowany jest cały sezon letni, aż do końca października. Loty odbywają się w każdą sobotę.

Loty z Warszawy na Teneryfę również pozostały bez zmian - samoloty latają w każdy wtorek i sobotę aż do 29 października

Należy jednak pamiętać, że duża zmiana tras Ryanair z Polski nastąpiła na początku tego roku. Z siatki połączeń od stycznia zniknęło aż 70 tras z Polski.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości