Wiadomości

Tyrolką prosto w dół na Las Teresitas

13 lutego 2022, 16:14
źródło: diariodeavisos.com
Las Teresitas na Teneryfie zyska nową atrakcję. W planach jest utworzenie tyrolki, którą będziemy mogli zjechać nad klifem z prędkością prawie 80 kilometrów na godzinę. Przejażdżka ma trwać 1,5 minuty.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Teneryfie. Plażę Las Teresitas zna każdy, kto otarł się, choć o Teneryfę, a większość kiedyś widziała na pięknym, pocztówkowym zdjęciu. Plaża zbudowana dla mieszkańców stolicy Teneryfy mam mieć teraz dodatkową atrakcję. Na punkcie widokowym nad Las Teresitas ma powstać tyrolka. 

Jak czytamy w projektach, chętni będą mogli zjeżdżać w dół z prędkością około 80 km/h! Długość tyrolki na Las Teresitas miałby 905 metrów! Zjazd z punktu widokowego na sam dół trwałby około 1,5 minuty.

Firma, która byłoby odpowiedzialna za tę inwestycję, przebudowałaby całkowicie punkt widokowy nad Las Teresitas, który jest obecnie w bardzo złym stanie technicznym. Budowa tyrolki zwiększy atrakcyjność turystyczną tego obszaru, dając możliwość zjazdu ze zbocza klifu, podziwiania z góry plaży, a także całego oceanu z bezpiecznego miejsca. 

Tyrolka nad Las Teresitas ma składać się dwóch równoległych lin o długości 905 metrów ułożonych w kierunku zachód-wschód. Liny będą schodzić po stronie klifu równolegle do plaży. Podczas zjazdu użytkownicy będą mogli osiągnąć maksymalną prędkość 79 km/h. 

Zobacz prawdziwą perełkę na Teneryfie. Rajska plaża na uboczu!

W ciągu 1 godziny z atrakcji będzie mogło skorzystać maksymalnie 35 osób na jednej linii, czyli całkowita przepustowość określa się na 70 osób na godzinę. 

W planach firma ma także uruchomienie drugiej tyrolki o długości około 950 metrów w Parque de Las Mesas, na północ od stolicy Teneryfy - Santa Cruz. 


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości