Wiadomości

Meduzy przy Las Teresitas. Turyści muszą uważać

21 września 2022, 08:43
Kąpiel na najbardziej popularnej plaży na Teneryfie jest od kilku dni niezalecana. Na Las Teresitas spotkać możemy meduzy. Bezpośredni kontakt z nimi może doprowadzić do oparzeń.

Jasny piasek i płytka woda, a do tego spory falochron. Nie ma co się dziwić, że to właśnie Las Teresitas, plaża położona tuż obok stolicy Teneryfy jest najchętniej odwiedzaną plażą na wyspie. I to zarówno przez lokalsów, jak i turystów.

Od kilku dni kąpiel na tej plaży jest jednak zakazana. Z uwagi na to, że w okolicach nie występują obecnie zbyt silne prądy wodne, w zatoczce przy Las Teresitas nagromadziło się sporo meduz. Płytka woda sprawia, że możemy znaleźć je w miejscach, gdzie kąpią się turyści. 

Ostrzeżenie (żółta flaga) jest na popularnej plaży na północny wschodzie od soboty. Władze odpowiedzialne za nadzór nad kąpieliskiem, Centro de Coordination Operativa Municipal (Cecopal), ogłosiły na Twitterze, że oprócz żółtej flagi, została podniesiona specjalna flaga oznaczająca meduzę. Jest biała, a meduza jest przedstawiona w kolorze ciemnoniebieskim.

Zwiedzający mogą więc pływać, ale kontakt z jedną z „meduz” grozi podrażnieniem skóry podobnym do oparzeń. Odwiedzający plażę Las Teresitas proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie kąpieli, jeśli to możliwe. Gdy meduzy znikną z plaży Teresitas, flaga zostanie usunięta.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości