Wiadomości

Turyści wrócili na Wyspy Kanaryjskie. Ruch na lotniskach wyższy niż przed pandemią

19 września 2022, 09:02
Liczby nie kłamią. Turyści wrócili na Teneryfę i nie zamierzają rezygnować z wakacji w tak cudownym miejscu. Potwierdzają to raporty z portów lotniczych na całych Wyspach Kanaryjskich.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Lotniska Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote i Tenerife Sur należą do europejskich portów lotniczych o największym wzroście ruchu pasażerskiego w lipcu. Potwierdza to raport Airports Council International Europe (ACI Europe), który dodatkowo wskazuje, że trzy z tych lotnisk (El Matorral, César Manrique i Gando) są na poziomie wyższym lub równym lipcowi 2019 r., czyli przed pandemią wywołana przez Covid-19.

Największy wzrost zanotowano na Lanzarote i Fuerteventurze. W przypadku lotniska César Manrique wzrost w porównaniu do poziomów sprzed pandemii wyniósł 7%, podczas gdy na Fuerteventurze wzrost osiągnął 4%.

W przypadku Gran Canarii lotnisko Gando w lipcu zanotowało ruch pasażerski, który zarejestrowało w tym samym miesiącu w 2019 r. Dość dobrze wygląda też ruch pasażerski na Teneryfie. Przepływ podróżnych na lotnisku Tenerife South pozostał zbliżony do liczby sprzed koronawirusa (-1%).

Duży wzrost na innych lotniskach w Hiszpanii

Wśród pozostałych hiszpańskich lotnisk, raport ACI Europe uwzględnia wzrost w ruchu pasażerskim na lotnisku Madryt-Barajas (+9,6%). Zauważalny jest też wzrost ruchu na małych lotniskach powiązanych z tanimi liniami lotniczymi, takimi jak Santiago Compostela (+21%) i Minorka (+11,1%).

Ruch pasażerski na lotniskach w Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii wyniósł w lipcu średnio -14,6%, chociaż niektórym krajom udało się poprawić swoje wyniki i przekroczyć poziomy sprzed pandemii: Grecja (+5,4%), Luksemburg (+ 2,2%) i Islandii (+1,7%).


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości