Wiadomości

Będzie trzecia nitka autostrady na południu Teneryfy?

7 czerwca 2022, 10:46
Najpierw był tunel, teraz jest mowa o trzeciej nitce autostrady na wysokości Los Cristianos. To najbardziej obciążony odcinek autostrady na całej Teneryfie. Ruszyły prace projektowe nowego pasa, który mam mieć 9 kilometrów długości.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Projektowany odcinek zakłada prace nad trzecim pasem między Oroteanda i Las Américas. Dziewięciokilometrowa trasa zaczynać się będzie za nowym węzłem Oroteanda (San Miguel de Abona) i kończy się za węzłem Las Americas (Arona)

Wybudowanie trzeciego pasa ruchu na autostradzie na wysokości Los Cristianos zbiegnie się z otwarciem tunelu pomiędzy Las Américas i Fañabé. Ten projekt również jest obecnie w trakcie przetargu. To właśnie na tym odcinku autostrady występuje największy problem ze względu na duży ruch z najważniejszych miast na południu Teneryfy, czyli Las Americas i Los Cristianos. 

W 2012 roku, kiedy projekt układu został zatwierdzony, na autostradzie TF-1 przechodzącej przez Guaza zarejestrowano średnio 65 420 pojazdów dziennie, a rekord padł w 2019 roku, kiedy tym odcinkiem przejeżdżało dziennie  91 445 pojazdów.

Przebudowa autostrady na wspomnianym odcinku ma też spowodować, że dojazd do Hospital del Sur będzie o wiele łatwiejszy. Ma być on możliwy zarówno z węzła Los Cristianos, jak i z węzła Las Americas. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości