Wiadomości

Największy szpital na Teneryfie zostanie rozbudowany

11 kwietnia 2022, 10:17, Marcin Kluwak
Wielomilionowe inwestycje także w służbę zdrowia. Teneryfa rozbuduje w ciągu najbliższych kilku lat najważniejszy ośrodek zdrowia na wyspie. Hospiten del Sur będzie miał nowy oddział intensywnej opieki medycznej dla dorosłych i dzieci, stację dializ oraz szpital dzienny.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

W tym celu zostanie wybudowany nowy budynek, który pozwoli na zwiększenie powierzchni obecnego centrum o 20 000 metrów kwadratowych. Kolejne 8 tysięcy metrów kwadratowych największy szpital na Teneryfie zyska dzięki reorganizację przestrzeni i dzięki temu do wykorzystania będzie powierzchnia o łącznej wielkości prawie 50 tysięcy metrów kwadratowych. 

Za blisko 40 milionów euro powstanie tam  oddziały intensywnej opieki dla dorosłych i dzieci (OIOM), specjalistyczny obszar pediatryczny, stacja dializ i szpital dzienny. Rozbudowany będzie obszar chirurgiczny i inne usługi, takie jak apteka, magazyny, warsztaty oraz obszary administracyjne i zarządzania,

Nowy budynek miałby być połączony z pozostałymi obecnie funkcjonującymi budynkami, tworząc całościowe rozwiązanie dla potrzeb szpitalnych mieszkańców tego obszaru. 

O tym, jak ważny jest ośrodek zdrowia na Teneryfie, świadczą liczby przytoczone przez specjalistów. W drugiej połowie 2021 r., specjaliści w szpitalu przeprowadzili łącznie 1856 operacji, w tym nadzwyczajnych, zwykłych i pilnych. Na oddziale okulistycznym wykonano 1097 operacji, 114 na ginekologii, 447 na dermatologii, 147 na traumatologii, 51 na chirurgii ogólnej. 

W ostatnim półroczu 2021 r. w Hospital del Sur de Tenerife przeprowadzono ponad milion badań laboratoryjnych. Wykonano 80 894 badania na oddziałach Kardiologii, Dermatologii, Układu Pokarmowego, Ginekologii, Pulmonologii, Otorynolaryngologii, Okulistyki, Rehabilitacji i Urologii oraz około 40 000 badań diagnostycznych, w tym prostych radiografii, USG, mammografii, tomografii komputerowej osiowej  i rezonansu magnetycznego. 

W bloku chirurgicznym Hospital del Sur de Tenerife interwencje chirurgiczne są przeprowadzane w specjalnościach: okulistyka, ginekologia, chirurgia ogólna, traumatologia, dermatologia i urologia, przy czym ta specjalizacja jest ostatnią, która została włączona do portfolio szpitala. W najbliższym czasie szpital będzie świadczył usługi otorynolaryngologii i chirurgii szczękowo-twarzowej.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości