Wiadomości

Kamperem po Teneryfie. Otwarty parking w Punta Del Hidalgo

4 kwietnia 2022, 12:52, Marcin Kluwak
Punta Del Hidalgo to niewielkie miasteczko zlokalizowane na północnym wschodzie Teneryfy, tuż przy górach Anaga. Stąd jest dosłownie rzut beretem na piękne, dzikie plaże, ale też do znanych górskich punktów widokowych.

Punta del Hidalgo nie jest tak znane jak kurorty turystyczne na południu Teneryfy, ani też jak znajdujące się na północy Puerto de La Cruz. Patrząc na mapę Teneryfy, śmiało można stwierdzić, że jest to ostatnie największe miasteczko, które znajduje się u bram gór i lasów Anaga. 

Punta del Hidalgo to doskonała baza wypadowa w pobliskie góry Anaga. To tutaj rozpoczyna się, lub też kończy szlak turystyczny o długości blisko 10 kilometrów, łączący Punta del Hidalgo z Cruz del Carmen. 

Co prawda to małe miasteczko co roku przyciąga znacznie mniej turystów niż zwykłe miasta na północy Teneryfy, ale to właśnie ta gmina ma swój niewątpliwy atut. Miłośnicy kamperów, którzy bardzo chętnie przyjeżdżają na Teneryfę, znajdą tam dla siebie prawdziwy raj. Tuż przy brzegu oceanu  zlokalizowany jest kemping, na którym może zmieścić się 78 pojazdów. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, obecnie oddano do użytku połowę miejsce. Ale jak obiecują władze La Laguny, do której to gminy należy to miasteczko, latem zostaną udostępnione wszystkie miejsca. 

Przygotowania do sezonu idą pełną parą. - Przerwa spowodowana pandemia została wykorzystana do ulepszenia kempingu. Przeprowadzono różne tam różne prace - mówi Yeray Gutiérrez, burmistrz gminy La Laguna.

Kemping w Punta del Hidalgo jest doskonale zorganizowany. Oprócz wyznaczonych miejsc parkingowych, mamy tam do dyspozycji łącze do wody, kanalizacji czy prądu. Oczywiście postój kamperem w takich miejscach jest płatny.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości