Wiadomości

Wyspy Kanaryjskie: darmowe spa na wolnym powietrzu

17 marca 2022, 16:52
Na Wyspach Kanaryjskich są salony SPA, ale możemy korzystać - i to zupełnie za darmo z uroków natury. Wyspy posiadają cztery naturalne zasoby o zastosowaniu terapeutycznym, które zamieniają je w autentyczne SPA na wolnym powietrzu: wodę, powietrze, słońce i piasek.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Nie trzeba wydawać fortuny, aby zrelaksować się, będą na Teneryfie, czy też innej z Wysp Kanaryjskich. Pogoda sprawia, że odpoczywać tu można 365 dni w roku, a słońce świeci przez...360 dni! Nic więc dziwnego, że tak wiele osób wybiera na wakacje Wyspy Kanaryjskie. 

My również zachęcamy do odwiedzenia Wysp Szczęśliwych, to tak właśnie wcześniej nazywano cały archipelag. Dlaczego? Przekonajcie się sami! 

WODA
Woda morska, szczególnie ta pochodząca z Oceanu Atlantyckiego zawiera 89 pierwiastków obecnych w naszym organizmie, oprócz witamin i mikroorganizmów, które uwalniają substancje przeciwbakteryjne i hormonalne, jakie skóra może wchłonąć dla skorzystania z nich. Kąpanie się w morzu poprawia problemy skórne takie jak: trądzik, zapalenie skóry i skaleczenia, pomaga w usuwaniu toksyn, a jednocześnie w odprężeniu się.

POWIETRZE
Odnów się pod względem fizycznym i umysłowym czystością wiatrów pasatów. Bryza morska docierająca do wybrzeży kanaryjskich jest naładowana solami mineralnymi i ujemnymi jonami o efekcie odprężającym. Dlatego jest bardzo dobroczynna dla systemu oddechowego oprócz wzmacniania skóry i dogłębnego jej nawilżania.

SŁOŃCE
Promienie słoneczne obecne na tych wyspach przez cały rok pomagają naszemu organizmowi w wytwarzaniu witaminy D w sposób naturalny. Ta witamina jest potrzebna do wchłaniania wapna i zapobiegania chorobom takim jak: osteoporozie, nadciśnieniu lub bólom mięśni. Ponadto, światło słoneczne pobudza wydzielanie endorfin, neuroprzekaźników wywołujących wrażenie doskonałego samopoczucia.

PIASEK
Zaserwuj sobie kąpiel piaskową podczas gdy relaksujesz się przy dźwięku fal morskich. Piasek plaży jest nasycony korzystnym wpływem wody morskiej, dlatego jest on jednym z zabiegów najczęściej stosowanych w wielu ośrodkach wellness. Piasek, ogrzany słońcem jest bardzo korzystny w walce z reumatyzmem, artretyzmem i newralgiami. Również stanowi on doskonałą naturalną eksfoliację i najlepszą powierzchnią do spacerowania oraz ćwiczenia nóg.

Nadal nieprzekonani? Odwiedźcie koniecznie inne działy naszego portalu i przeczytajcie, co takiego do zaoferowania ma dla Was Teneryfa?


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości