Wiadomości

Ponad 460 milionów euro na zmiany energetyczne na Teneryfie

23 lutego 2022, 10:37
Korzystanie ze zrównoważonej energii na Wyspach Kanaryjskich jest jednym z priorytetowych przedsięwzięć. Obejmuje inwestycję w odnawialne źródła energii, magazynowanie, mobilność i rewitalizację transformacji energetycznej.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Na Wyspach Kanaryjskich ma powstać 1150 nowych publicznych punktów ładowania, co sprawi przystosowanie wysp do mobilności elektrycznej.

Strategia na najbliższe 4 lata obejmuje przejście na model energetyczny oparty na wydajności, lepszym wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii i mobilności oraz wprowadzenie nowych technologii. „Wszystkie te działania mają przyspieszyć proces dekarbonizacji na Wyspach Kanaryjskich i Balearach” powiedział wiceprezydent podczas konferencji.

Cały projekt obejmuje kwotę 700 mln euro, z czego Wyspy Kanaryjskie otrzymają ok 467 mln. Strategia została opracowana przez rząd Wysp Kanaryjskich przy udziale MITECO.

MITECO uruchomiło szereg programów dla lokalnej społeczności dotyczących powstawania innowacyjnych projektów, firm oraz modeli biznesowych związanych z energią. Programy te obejmują samowystarczalność energetyczną administracji publicznych, wspólną konsumpcję i wspólnoty energetyczne, odnawialne źródła energii zintegrowane z terytorium, zrównoważoną mobilność i rewitalizację transformacji energetycznej.

Jednym z działań w ramach strategii jest instalacja 1150 nowych punktów ładowania pojazdów elektrycznych, co oznacza zwiększenie ich liczby aż czterokrotnie.

Strategia obejmuje zaangażowanie jednostek rządowych w realizację ponad 400 projektów administracji publicznej, 100 społeczności energetycznych oraz dofinansowywanie i rozwój start-upów.

MITECO ogłosiło również otwarcie konkursu na badania B+R związane z pozyskiwaniem i zarządzaniem zasobami energetycznymi.

 


Podziel się

Komentarze