Najlepsze oferty na Teneryfę

Wiadomości

Teneryfa: Niejeden żywy chciałby mieć taki widok, jak zmarli

1 listopada 2022, 14:01
To chyba jeden z najpiękniej położonych cmentarzy na świecie. Zapewne widok na ocean już nie jest tak istotny dla zmarłych, ale żywi mogą wciąż nacieszyć oko. Taki urzekający widok na cmentarz i ocean zobaczymy na północy Teneryfy.

Jak rozpoznać prawdziwe Guachinche na Teneryfie? Podpowiadamy

25 października 2022, 13:35
Lecąc na wakacje na Teneryfę, czy też inna z Wysp Kanaryjskich szukamy często nowych smaków. Niewielu zadowala się jedzeniem serwowanym przez hotele w ramach all inclusive. Warto spróbować lokalnej kuchni i trafić do lokali typu guachinche. Tam znajdziemy prawdziwe, kanaryjskie jedzenie. Problem w tym, że wiele lokali wykorzystuje tradycje, aby złapać turystów na haczyk i nie do końca podawać dania z lokalnej kuchni.

Termity zżerają Teneryfę. Najgorzej jest na południu wyspy

25 października 2022, 13:07
Słyszeliście, że na Wyspach Kanaryjskich jest szczególnie dużo karaluchów? Ale te małe zwierzątka nie robią nikomu większej krzywdy. W przeciwieństwie do termitów, które wręcz opanowują południe Teneryfy. Gdzie jest najgorzej?

Rewolucja na drogach Teneryfy. Plany są bardzo ambitne

18 października 2022, 15:59
Trzy pasy ruchu pomiędzy Güímar i Playa de Las Americas. To nie koniec! Trzeci pas ma też powstać przy obecnej drodze w kierunku Santa Cruz. Kanaryjczcy budują też tunel. Połączony on południe z północą. Kierowcy mają wjeżdżać w Santiago del Teide, a wyjeżdżać w El Tanque

Teneryfa: najgorsze już za nami, choć burza wyrządziła wiele szkód

27 września 2022, 14:48
761 odwołanych lotów na Wyspy Kanaryjskie, w tym większość na Teneryfę. Kilka wypadków drogowych, były też osunięcia skał i zalania. Wyspy Kanaryjskie liczą straty po przejściu Hermine.

Naukowcy spoglądają na Teide i rysują różne scenariusze. Jakie rejony Teneryfy są najbardziej narażone?

21 września 2022, 11:42
Wszyscy z przerażeniem patrzyliśmy co rok temu działo się na La Palmie. Później, już na samej Teneryfie mieliśmy do czynienia z ogromną ilością mikrowstrząsów w okolicach Cañadas del Teide, na południe od Pico Viejo. Geolodzy uważają, że są one spowodowane ruchami pary lub wody wewnątrz wulkanu i uspokajają. Teide nie zmieni swojego majestatycznego i spokojnego wyglądu... na razie. Niektóre badania jednak ostrzegają, że wulkan na Teneryfie nie śpi i należy go bacznie obserwować.

Meduzy przy Las Teresitas. Turyści muszą uważać

21 września 2022, 08:43
Kąpiel na najbardziej popularnej plaży na Teneryfie jest od kilku dni niezalecana. Na Las Teresitas spotkać możemy meduzy. Bezpośredni kontakt z nimi może doprowadzić do oparzeń.

Na Teneryfie benzyna wyraźnie tańsza

20 września 2022, 08:15
To doskonała informacja dla tych, którzy planują swój urlop na Wyspach Kanaryjskich, chociaż nawet przed kryzysem paliwowym litr benzyny na Teneryfie był tańszy niż w Polsce. Teraz na stacjach benzynowych widać, jak ceny szybują w dół.

Turyści wrócili na Wyspy Kanaryjskie. Ruch na lotniskach wyższy niż przed pandemią

19 września 2022, 09:02
Liczby nie kłamią. Turyści wrócili na Teneryfę i nie zamierzają rezygnować z wakacji w tak cudownym miejscu. Potwierdzają to raporty z portów lotniczych na całych Wyspach Kanaryjskich.

Historycznie wysoka inflacja na Kanarach: 8,5%

17 lipca 2022, 21:52
Inflacja na Wyspach Kanaryjskich osiągnęła najwyższy poziom od 1985 roku. Mimo wszystko jest prawie o połowę niższa niż Polsce i wynosi obecnie 8,5 proc. Kanary odnotowują też 1,5% wzrost cen żywności i napojów.