Wiadomości

Plantacje bananów na Teneryfie. Te miejsca musicie odwiedzić!

29 czerwca 2022, 11:29
Teneryfa to nie tylko piękne plaże, wspaniała pogoda, czy majestatyczny wulkan. To też ogromne plantacje bananów, które spotkać można dosłownie wszędzie. Podczas pobytu na Teneryfie warto odwiedzić jedną z plantacji i zobaczyć z bliska, jak uprawia się te znane na całym świecie owoce

Praca zdalna na Teneryfie? To całkiem możliwe!

29 czerwca 2022, 10:31
Praca zdalna na Teneryfie, to marzenie wielu z nas. Jak się okazuje, to właśnie Teneryfa corocznie przyciąga największą liczbę cyfrowych nomadów. Nic dziwnego - klimat, słońce i UE, a więc dobry internet robią swoje.

Karnawał na Teneryfie 2022: szczegółowy program

22 czerwca 2022, 13:17
Zbliżający się weekend to moc atrakcji dla mieszkańców Teneryfy. Na ulice Santa Cruz powraca huczny karnawał. Organizatorzy przewidują, że weźmie w nim udział aż 800 tysięcy osób. Startujemy już w czwartek!

Wulkanolodzy uspokajają: pod Teide nie dzieje się nic złego

20 czerwca 2022, 19:35
Kilka dni temu światowe media obiegła informacja o roju sejsmicznym, który został zaobserwowany na Teneryfie. Nie ma powodów do obaw - zapewniają władze Teneryfy oraz wulkanolodzy.

Lato na Teneryfie będzie gorące!

20 czerwca 2022, 11:27
Lato na Teneryfie i pozostałych wyspach może być bardzo gorące. Eksperci prognozują, że tego lata padną rekordy temperatury. Przyjrzeliśmy się wartościom z ostatnich kilku lat oraz prognozie ekspertów na lato 2022.

Wakacje na Teneryfie - to musisz wiedzieć. Nasz poradnik

8 czerwca 2022, 11:01
Lecisz na wakacje na Teneryfę? Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór najważniejszych informacji. Zawarte w artykule porady są aktualne i pomogą Ci zaplanować urlop, a w razie potrzeby, będziesz widział, gdzie udać się po pomoc.

Szturm na Wyspy Kanaryjskie. Branża turystyczna odżyła

8 czerwca 2022, 10:24
Z tygodnia na tydzień na Wyspy Kanaryjskie przybywa coraz więcej urlopowiczów. Potwierdzają to również prognozy linii lotniczych. Latem 2022 roku przepustowość będzie o około 400 000 miejsc większa niż przed kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa.

Teneryfa: nowy terminal na lotnisku południowym już działa!

7 czerwca 2022, 11:15
Od kilkunastu dni działa już nowy terminal na lotnisku południowym na Teneryfie. Dzięki rozbudowie, która trwa od 2017 roku, największe lotnisko na Wyspach Kanaryjskich będzie mogło obsłużyć więcej turystów.

Będzie trzecia nitka autostrady na południu Teneryfy?

7 czerwca 2022, 10:46
Najpierw był tunel, teraz jest mowa o trzeciej nitce autostrady na wysokości Los Cristianos. To najbardziej obciążony odcinek autostrady na całej Teneryfie. Ruszyły prace projektowe nowego pasa, który mam mieć 9 kilometrów długości.

Już niebawem nie wjedziemy samochodem pod wulkan Teide

7 czerwca 2022, 10:18
Czy pod Teide nie dojedziemy samochodem? Od dawna dyskutowany jest pomysł, aby na terenie Parku narodowego Teide ograniczyć znacząco ruch prywatnych pojazdów, a w zamian za to uruchomić dobrze zorganizowaną komunikację autobusową.