Wiadomości

Wąwóz Masca na Teneryfie. Wszystko co musisz wiedzieć o trekkingu

20 grudnia 2022, 15:17
Podpowiadamy co trzeba wiedzieć, aby wybrać się na niezapomniany trekking wąwozem Masca. Trzeba pamiętać o tym, aby wcześniej zarezerwować bezpłatną wejściówkę do wąwozu, a także mieć odpowiednie obuwie. Wąwóz Masca to jedna z najpopularniejszych atrakcji na Teneryfie.

Zobacz najpiękniejsze plaże na Teneryfie!

19 grudnia 2022, 14:00
Teneryfa słynie z pięknych i różnorodnych plaż. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wybraliśmy dla Was 5 najpiękniejszych plaż na Teneryfie.

Guachinche na Teneryfie - pyszne, lokalne jedzenie

19 grudnia 2022, 13:46
Chcesz poznać prawdziwą Teneryfę? W takim razie musisz udać się do guachinche - lokalnej restauracji z tradycyjną kanaryjską kuchnią.

Wyspy Kanaryjskie: Przybyło 10 tysięcy miejsc noclegowych

19 grudnia 2022, 13:23
W latach 2020-2022 na Wyspach Kanaryjskich powstało 10 000 nowych miejsc noclegowych. Latem ubiegłego roku w całym archipelagu Wysp Kanaryjskich było 172 tysiące miejsc noclegowych, dostępnych w prawie 40 tysiącach domów.

Jedzenie na Teneryfie: Kanapki są tutaj wyśmienite

19 grudnia 2022, 12:59
Trzeci dzień listopada to w międzynarodowym kalendarzu Dzień Kanapki. To znakomity pretekst, aby opowiedzieć Wam, gdzie na Teneryfie możemy znaleźć najlepsze kanapki. Przeczytajcie uważnie nasz artykuł.

Pogoda na Teneryfie: Sprawdź, gdzie jest najcieplej na Teneryfie!

19 grudnia 2022, 12:43
Gdzie jest najcieplej na Teneryfie? Jaka pogoda panuje na Wyspach Kanaryjskich? Odpowiedź jest prosta: południe Teneryfy, a dokładniej południowy-zachód wyspy uważany jest za najcieplejsze. Dlaczego?

Jaka jest pogoda w styczniu na Teneryfie?

15 grudnia 2022, 11:13
Teneryfa jest najchętniej odwiedzana przez turystów właśnie w styczniu. Gdy w Europie za oknem wiatr, mróz, czy śnieg, na południowych plażach Teneryfy możemy wygrzewać się w pięknym słońcu.

Północ Teneryfy oszczędza na świąteczny oświetleniu. Południe - niekoniecznie.

7 listopada 2022, 10:09
Teneryfa chce oszczędzać na świątecznym oświetleniu lub zmieniać je na bardziej energooszczędne. I tutaj pojawia się problem, bo to wymaga dość sporych inwestycji, bo montaż ledowych lamp zwraca się dopiero po kilku latach.

Teneryfa: Niejeden żywy chciałby mieć taki widok, jak zmarli

1 listopada 2022, 14:01
To chyba jeden z najpiękniej położonych cmentarzy na świecie. Zapewne widok na ocean już nie jest tak istotny dla zmarłych, ale żywi mogą wciąż nacieszyć oko. Taki urzekający widok na cmentarz i ocean zobaczymy na północy Teneryfy.

Jak rozpoznać prawdziwe Guachinche na Teneryfie? Podpowiadamy

25 października 2022, 13:35
Lecąc na wakacje na Teneryfę, czy też inna z Wysp Kanaryjskich szukamy często nowych smaków. Niewielu zadowala się jedzeniem serwowanym przez hotele w ramach all inclusive. Warto spróbować lokalnej kuchni i trafić do lokali typu guachinche. Tam znajdziemy prawdziwe, kanaryjskie jedzenie. Problem w tym, że wiele lokali wykorzystuje tradycje, aby złapać turystów na haczyk i nie do końca podawać dania z lokalnej kuchni.