Wiadomości

Teneryfa: Pogoda w kwietniu na Wyspach Kanaryjskich

9 lutego 2023, 14:03
Kwiecień to już pełnia wiosny na Teneryfie. Tylko wiosna w Polsce, a wiosna na Teneryfie, to dwie różne sprawy. Podczas gdy w naszym kraju w kwietniu wszystko budzi się do życia, na Teneryfie możemy notować już 30 stopni!

Jaka jest pogoda na Teneryfie w marcu?

9 lutego 2023, 13:56
Teneryfa przyciąga do siebie turystów zachwycającą naturą, dobrze rozwiniętą infrastrukturą, owocami morza i przede wszystkim … pogodą. Sprawdź, jaka jest pogoda w marcu na Teneryfie.

Bez maseczek w transporcie publicznym na Wyspach Kanaryjskich

9 lutego 2023, 13:41
Na Wyspach Kanaryjskich nie trzeba już nosić maseczek w komunikacji publicznej. Taki wymóg obowiązywał do 7 lutego 2023 roku i był bardzo rygorystycznie przestrzegany.

Taksówki na Teneryfie. Ile kosztuje przejazd taksówką?

7 lutego 2023, 17:17
Taksówki na Teneryfie nie należą do tanich. Nie ma tutaj oficjalnie żadnego Ubera, czy Bolta, więc podróż nawet na krótkim odcinku może nas sporo kosztować. Czasami jednak nie ma wyjścia i trzeba na Teneryfie zamówić taksówkę.

Teneryfa: Jak dojechać autobusem z lotniska TFS do Los Cristianos?

7 lutego 2023, 17:12
Dojazd do jednej z najbardziej popularnych miejscowości na Teneryfie jest dość prosty. Samochodem zajmie to nam kilkanaście minut. Autobusem do Los Cristianos dojedziemy w pół godziny.

Jaka jest pogoda w lutym na Teneryfie?

6 lutego 2023, 14:24
W lutym w Polsce za oknem wciąż mróz, a na Teneryfie nieprzerwanie opala nas słońce. W lutym na Teneryfie zdarzają się deszczowe dni i wieczorami trzeba założyć bluzkę, ale to wciąż ogromna różnica z pogodą w Polsce.

Jak dojechać autobusem z lotniska TFS do Puerto de Santiago?

6 lutego 2023, 13:35
Puerto de Santiago to miejscowość położona na południowym zachodzie Teneryfy. Niektórzy mówią, że to jedno z najcieplejszych miejsc na wyspie. Średnio temperatury są tam wyższe o 1-2 stopnie, niż np. w Los Cristianos. Nic więc dziwnego, że to dość popularne miejsce wśród turystów.

40 czyli autobusowa linia ekspresowa na południu Teneryfy

6 lutego 2023, 13:30
Aeroexpress, to specjalna, dedykowania linia autobusowa dla podróżnych, którzy przylatują, bądź wylatują z lotniska na Teneryfie południowej (TFS). Obsługują ją specjalnie przygotowane na ten cel autobusy.

Jak dojechać autobusem z lotniska TFS do Costa Adeje?

6 lutego 2023, 13:26
Costa Adeje to tak naprawdę kilka miejscowości i plaż na południu Teneryfy. Dojazd do Costa Adeje autobusem jest banalnie prosty, bo praktycznie wszystkie autobusy spotkają się w jednym miejscu Estacion de Guaguas

Praca zdalna na Teneryfie, czyli biuro z najlepszym klimatem na świecie

5 lutego 2023, 20:30
Teneryfa i cały archipelag Wysp Kanaryjskich stawiają na pracę zdalną. Rząd postawił sobie za cel przyciągnięcie 30 000 zdalnych pracowników na wyspy w ciągu najbliższych pięciu lat.