Koronawirus

Wyrywkowe testy na Lotnisku na Teneryfie wciąż są możliwe

3 lutego 2022, 16:44
Rozporządzenie, które wydała Unia Europejska, a informujące o braku konieczności wymagania testów przy lotach pomiędzy krajami Schengen, dotyczyło głównie Włoch. To tam, oprócz paszportu covidowego wymagany był jeszcze test. W przypadku lotów do Hiszpanii niewiele się zmieniło i wciąż podróżni przylatujący na Teneryfę mogą być poddawani wyrywkowym testom.

2500 zakażonych na COVID-19, 10 zgonów. W aptekach brakuje testów.

22 stycznia 2022, 20:00
Znaczny wzrost zakażonych na Wyspach Kanaryjskich spowodował braki testów antygenowych w aptekach. Pacjenci, którzy chcieliby samodzielnie przeprowadzić test w

Test antygenowy lub PCR na lotnisku. Co muszę wiedzieć?

10 stycznia 2022, 17:26
Jeżeli nie wiesz gdzie zrobić test antygenowy lub PCR przed wylotem do swojego kraju, najprostszym rozwiązaniem będzie zrobienie testu na lotnisku południowym na Teneryfie - Aeropuerto de Tenerife Sur. Aby zrobić test antygenowy lub PCR na lotnisku, trzeba wcześniej zarezerwować wizytę.

Czwarty poziom alarmowy na Teneryfie. Co to oznacza?

7 stycznia 2022, 22:06
Wzrasta ilość zakażeń na Teneryfie. Jak podają miejscowe władze, w ostatnich tygodniach nastąpił wzrost średniej dziennej liczby przypadków o ponad 46 procent. Istnieją też duże różnice w zachorowaniach na poszczególnych wyspach.

Do Anglii z Teneryfy już bez testu przed wylotem

5 stycznia 2022, 19:59
Od 4 rano w piątek, 7 stycznia 2022 roku, każda osoba powracająca do Anglii nie będzie musiała obowiązkowo okazywać testu przed wejście na pokład samolotu. Znika też konieczność wykonania testu PCR po przylocie i samoizolacji.

Lecę na Teneryfę. Czy potrzebny jest test?

5 stycznia 2022, 12:36
Lecicie na Teneryfę, czyli do Hiszpanii? Jeżeli jesteście w pełni zaczepionymi obywatelami UE, to oprócz wypełnienia deklaracji wjazdowej nic nie musicie robić. Schody zaczynają się, gdy pełnego szczepienia nie macie.

Z Wielkiej Brytanii na Teneryfę. Obostrzenia, testy, kody QR

3 stycznia 2022, 17:59
Obecnie podróże na Teneryfę z krajów spoza UE, czyli np. Wielkiej Brytanii są mocno utrudnione. Oczywiście najprościej mają w pełni zaszczepione osoby. Rząd brytyjski złagodził też przepisy dla powracających do kraju.

Obostrzenia covidowe na Teneryfie. Co warto wiedzieć?

31 grudnia 2021, 11:48
Nie ma godziny policyjnej na Teneryfie i pozostałych wyspach, ale wciąż w tym rejonie obowiązują obostrzenia. Teneryfa od 10 stycznia przechodzi na 4 poziom alarmowym, a to oznacza, że w wielu przypadkach trzeba będzie okazywać paszport covidowy.

Godzina policyjna w Sylwestra i Nowy Rok? To możliwy scenariusz

28 grudnia 2021, 16:57
Wiele na to wskazuje, że zabawy sylwestrowe na Teneryfie mogą w tym roku zakończyć się bardzo szybko. Jest plan, aby wprowadzić godzinę policyjną, która obejmie 1, 2 i 6 stycznia.

Czy lecąc na Teneryfę muszę mieć kod QR?

28 grudnia 2021, 10:07
Od blisko dwóch lat, każda osoba, która chce polecieć do Hiszpanii, czyli tez na Wyspy Kanaryjskie, musi zarejestrować się w systemie Spain Travel Healt. W zależności od obostrzeń musimy zadeklarować posiadanie różnego rodzaju zaświadczeń.