Koronawirus

Czy Hiszpania zniesie maseczki w pomieszczeniach?

1 marca 2022, 09:00
Hiszpańskie media informują o bliskim końcu maseczek w pomieszczeniach wewnętrznych. Taką deklarację miał złożył w poniedziałek premier rządu - Pedro Sánchez.

COVID - Teneryfa schodzi na poziom 3

25 lutego 2022, 10:42
Ángel Víctor Torres, Prezydent rządu Wysp Kanaryjskich ogłosił zmianę poziomu alarmowego na Teneryfie z 4 na 3. Poziomy pozostałych wysp pozostają bez zmian.

Wyspy Kanaryjskie mają znieść wszystkie lokalne obostrzenia

21 lutego 2022, 18:35
W ciągu dwóch tygodni na Wyspy Kanaryjskie ma powrócić całkowita normalność. Oznacza to, że mają być zlikwidowane wszelkie ograniczenia nałożone na mieszkańców i turystów. To jednak nie oznacza, że znikną maseczki, czy też nie będzie wymogu posiadania paszportu covidowego lub testu.

Podróżni z Hiszpanii kontynentalnej wciąż muszą okazywać certyfikat

17 lutego 2022, 11:49
Podróżujecie pomiędzy Hiszpanią kontynentalną a Wyspami Kanaryjskimi? Musicie pamiętać, że wylatując z Hiszpanii kontynentalnej, czy z Balearów na przykład na Teneryfę, musicie mieć certyfikat, lub test.

Hiszpański rząd łagodzi przepisy wjazdowe dla dzieci przylatujących spoza Schengen

11 lutego 2022, 12:55
Dobre informacje dla podróżnych przylatujących na Teneryfę spoza strefy Schengen. Rząd hiszpański potwierdził, że osoby powyżej 12 i poniżej 18 roku życia mogą wlecieć na terytorium państwa, przedstawiając negatywny wynik testu PCR.

Hiszpania bez maseczek w przestrzeni publicznej

10 lutego 2022, 09:16
Od dzisiaj, 10 lutego 2022 roku, w przestrzeni publicznej w Hiszpanii nie trzeba już nosić maseczek. Są jednak pewne wyjątki, o których trzeba wiedzieć.

Na Teneryfie bez maseczek na świeżym powietrzu

8 lutego 2022, 12:13
Od 10 lutego na Teneryfie, ale też w całej Hiszpanii nie będziemy już musieli chodzić w maseczkach na świeżym powietrzu. Przepisy zostały zadekretowane przez Radę Ministrów i wejdą w życie po opublikowaniu w dzienniku ustaw.

Koniec z maseczkami na Teneryfie?

4 lutego 2022, 22:32
W najbliższy wtorek rząd ma znieść obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu - tak zapewnia Carolina Darias - minister zdrowia. Decyzja ma zostać uchwalona dekretem królewskim i opublikowana w BOE (Boletín Oficial del Estado) w środę i wejść w życie od najbliższego czwartku 10 lutego 2022.

Gdzie zaszczepić się na COVID na Teneryfie?

4 lutego 2022, 21:58
Choć liczba zgonów i nowych zachorowań na Teneryfie maleje, a szpitale mogą odetchnąć z ulgą, rząd nadal zachęca do przyjmowania szczepień przeciwko COVID. Przedstawiamy listę miejsc na Teneryfie, gdzie możecie przyjąć trzecią dawkę szczepienia.

Na Wyspach Kanaryjskich bez certyfikatów covidowych!

3 lutego 2022, 21:33
Dobra informacja dla tych, którzy nie mają certyfikatu covidowego. Rząd Wysp Kanaryjskich ogłosił, że w hotelach i restauracjach nie będzie już trzeba przedstawiać tego dokumentu.