Koronawirus

Koniec z maseczkami na Teneryfie? Nie do końca

21 kwietnia 2022, 09:55
Od wczoraj 20 kwietnia zniesiony został obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych. Po dwóch latach, po raz pierwszy możemy wejść do sklepu bez maseczki na twarzy. Jednak nadal są miejsca, w których noszenie maseczki jest obowiązkowe. Sprawdź gdzie.

Teneryfa. Czy wjazd dla niezaszczepionych jest możliwy?

13 kwietnia 2022, 09:40
Czy nie mając szczepionki, mogę wlecieć na Teneryfę? Odpowiedź jest prosta. Nie mając pełnego szczepienia, oczywiście można polecieć na wakacje na Teneryfę, ale wiązać się to będzie z większymi utrudnieniami.

Masz paszport covidowy? Nie musisz już wypełniać hiszpańskiego formularza zdrowia

7 kwietnia 2022, 10:06
Hiszpania nie wymaga już wypełniania formularza SpTH, ale tylko jeżeli macie ważny certyfikat covidowy - np. będąc zaszczepionym, ozdrowieńcem lub jeżeli w systemie znajdzie się wykonany wcześniej test.

Hiszpania kończy z maseczkami, ale są małe wyjątki

6 kwietnia 2022, 14:47
Bez maseczek w Hiszpanii od 21 kwietnia. Będą tylko nieliczne wyjątki - wśród nich szpitale, ośrodki zdrowia i transport publiczny.

Loty na Teneryfę i z powrotem. Obostrzenia, kody i testy. Aktualne informacje

5 kwietnia 2022, 12:49
Jakie są obostrzenia, lecąc na Teneryfę? Czy trzeba mieć test, czy wystarczy sam certyfikat UE? Co muszę mieć, wracając z wakacji do Polski? W jednym miejscu znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące podróży na trasie Polska - Teneryfa - Polska.

Hiszpania i Teneryfa bez maseczek? Najpewniej już na święta

4 kwietnia 2022, 14:01
Hiszpania coraz bliżej odejścia od maseczek. Być może już przed Wielkanocą zniknie obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie Hiszpanii, czyli też na Teneryfie. To doskonała informacja dla tych, którzy planują wakacje na Wyspach Kanaryjskich.

Wyspy Kanaryjskie ściągają obostrzenia. Życie nocne wróci do normy

24 marca 2022, 23:09
Rząd Wysp Kanaryjskich znosi wszystkie dotychczasowe ograniczenia dotyczące ilości osób w restauracjach, życia nocnego i organizacji imprez. Wciąż jednak konieczne jest noszenie maseczek w wyznaczonych miejscach.

Bez testów i kwarantanny przy powrocie do Polski

24 marca 2022, 10:49
Doskonałe informacje dla podróżujących do Polski - np. z Teneryfy. Od poniedziałku, 28 marca 2022 roku nie będzie już konieczności odbywania kwarantanny wjazdowej. Nie będą wymagane testy, czy też certyfikaty.

Z Hiszpanii na Wyspy Kanaryjskie bez kontroli sanitarnej

17 marca 2022, 12:11
Dobre informacje dla tych, którzy podróżują pomiędzy Hiszpanią kontynentalną a Wyspami Kanaryjskimi. Wlatując na przykład na Teneryfę, nie trzeba będzie przedstawiać dowodu szczepienia. Te informacje nie dotyczą jednak podróżujących z innych krajów.

Koniec z maseczkami w samolotach? To całkiem możliwe!

7 marca 2022, 12:04
Maseczki w samolotach to wciąż konieczność. Lecąc na Teneryfę z Polski, musimy spędzić w maseczce blisko 6 godzin. Jeżeli do tego doliczymy czas spędzony na lotnisku, to okazuje się, że w maseczce jesteśmy cały dzień.