Wiadomości

Czy mogę przylecieć na wakacje na Teneryfę?

23 grudnia 2021, 17:46
To pytanie przewija się w każdej wiadomości skierowanej do nas: czy mogę przyjechać na Teneryfę? Jakie są ograniczenia? Nasza odpowiedź jest prosta, ale ostateczna decyzja musi należeć do Ciebie.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Tutaj świeci słońce. Na Teneryfę przylatują codziennie tysiące turystów i cieszą się znakomitą pogodą. Dlaczego więc Ty nie miałbyś tego zrobić?

Hiszpania dała jasno do zrozumienia, że do kraju, spoza UE wpuszczani będą tylko turyści, którzy są zaszczepieni. Ci, którzy rozpoczynają swoją podróż z jednego z krajów Unii Europejskiej, mają o wiele łatwiej. Muszą przedstawić do wyboru:

  • unijny certyfikat szczepienia (do pobrania z portalu pacjenta)

  • certyfikat ozdrowieńca (do pobrania z portalu pacjenta)

  • negatywny test na COVID-19

W gorszej sytuacji są nasi rodacy, którzy mieszkają np. w Wielkiej Brytanii, a tych przecież jest sporo. Tutaj bezwzględnie wymagane jest pełne szczepienie dwoma dawkami, od którego musi minąć 14 dni. Dodatkowym problemem jest to, przepis o koniecznym szczepieniu uderzył w rodziny z nastolatkami. Zasady dotyczą każdego, kto ukończył 12 lat, a w Wielkiej Brytanii harmonogram szczepień dla nastolatków uniemożliwia spełnienie tego wymogu. Tysiące osób musiało odwołać wyjazdy, bądź zmienić datę wylotu.

Będąc na Teneryfie koniecznie tego spróbuj: Tapas - kanaryjskie przekąski. Palce lizać!

Jakie są ograniczenia na Teneryfie?

Pierwszym i chyba najważniejszym ograniczeniem na Teneryfie i całych Wyspach Kanaryjskich jest wymóg noszenia maseczek. Należy je nosić przez cały czas w miejscach publicznych, w pomieszczeniach lub na zewnątrz, z wyjątkiem siedzenia w barze lub restauracji, jedząc lub pijąc, na leżaku przy basenie lub na plaży, lub podczas pływania. I tu bardzo ważna uwaga! Hiszpanie to bardzo zdyscyplinowany naród i bardzo restrykcyjnie podchodzą do kwestii maseczek w miejscach publicznych. Gdy mamy założoną maseczkę na brodzie lub tylko na ustach, uwagę zwrócić nam mogą nie tylko kierowcy autobusów, czy stewardessy w samolocie, ale zwykli mieszkańcy, którym fakt ignorowania przepisów bardzo przeszkadza.  

Na Teneryfie obowiązują też zasady zachowania dystansu społecznego, higieny rąk. Jeżeli jesteś np. palaczem, nie możesz palić na tarasach barów lub restauracji. Na "dymka" musisz wyjść z lokalu. Zabroniony jest też sam taniec, gdyż to łamie zasady dystansu społecznego. 

Poziomy alarmowe - Teneryfa jest na poziomie 3

Teneryfa znajduje się obecnie na poziomie 3 (w 4-stopniowej skali - stan na 23.12.2021) ze względu na sytuację epidemiologiczną i zapełnienie szpitali. To nie oznacza, że wprowadzono lockdown. Prawie wszystkie bary i restauracje są otwarte, bez przeszkód działają plaże. Czynne są też aquaparki. Przy jednym stoliku na Teneryfie może siedzieć maksymalnie 6 osób. Oznacza to, jeżeli jest Was więcej w grupie, będziecie musieli usiąść przy osobnych stolikach. To ograniczenie nie dotyczy współmieszkańców. Przy wejściu do restauracji możesz być poproszony o okazanie certyfikatu szczepienia. 

Zmiany poziomów alarmowych na Teneryfie są bardzo częste. Odwiedzaj regularnie naszą stronę, z niej dowiesz się wszystkiego na interesujący Cię temat. 

Wracając do odpowiedzi na tytułowe pytanie: czy mogę przyjechać na wakacje na Teneryfę? Oczywiście, że tak! Najłatwiejsze będzie, to kiedy będziesz mieszkańcem UE i będziesz w pełni zaszczepiony. Jeżeli szukasz noclegów na Teneryfie, odwiedź koniecznie naszą wyszukiwarkę. Znajdziesz tam mnóstwo opcji noclegu - dla każdego i na każdą kieszeń. 


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości