Podróże i komunikacja

Powrót do Polski z Teneryfy. Czy jest kwarantanna?

3 stycznia 2022, 11:52
Wracając do Polski z Teneryfy, nie musimy już obawiać się kwarantanny. Od 11 lutego 2022 roku wszyscy podróżni przylatujący ze strefy Schengen nie muszą już przechodzić kwarantanny, a co za tym idzie - wykonywać testów, które by z niej zwalniały.

Jak tanio podróżować po Teneryfie? Są 1 i 7-dniowe bilety

1 stycznia 2022, 18:05
Wypożyczenie auta za drogie, a taksówki drenują waszą kieszeń? Mamy dla was doskonałe rozwiązanie. TITSA na Teneryfie ma dla turystów 1 i 7-dniowe bilety w atrakcyjnych cenach.

Linia 343, czyli jak pojechać z północy na południe Teneryfy?

1 stycznia 2022, 17:33
Linia 343 to chyba jedna z najdłuższych linii autobusowych na wyspie. Łączy ona północ z południem. Za niecałe 10 euro możemy przejechać z Puerto de La Cruz do Los Cristianos czy Costa Adeje

Ten+, czyli jak poruszać się autobusem po Teneryfie?

28 grudnia 2021, 10:48
Karta Ten+ to spore ułatwienie dla turystów, którzy wybrali autobus, jako podstawowych środek transportu na Teneryfie. Nie dość, że karta Ten+ daje nam zniżki na każdy przejazd, to dzięki niej możemy kupić też bilety na 1 lub 7 dni.

Lecimy samolotem. Co kupić na lotnisku na Teneryfie?

28 grudnia 2021, 10:37
Każdy z nas, który choć raz kupował jedzenie, bądź picie w samolocie, czy na lotnisku wie, że ceny nie należą do najniższych. Zebraliśmy dla was kilka przykładowych cen z lotniska południowego w Teneryfie. Czy jest taniej, niż w samolocie?

Czy lecąc na Teneryfę muszę mieć kod QR?

28 grudnia 2021, 10:07
Od blisko dwóch lat, każda osoba, która chce polecieć do Hiszpanii, czyli tez na Wyspy Kanaryjskie, musi zarejestrować się w systemie Spain Travel Healt. W zależności od obostrzeń musimy zadeklarować posiadanie różnego rodzaju zaświadczeń.

Powrót do Polski przez Berlin. Jakie trzeba mieć dokumenty?

27 grudnia 2021, 09:47
Wielu naszych rodaków, szczególnie tych mieszkających przy zachodniej granicy, lecąc na Teneryfę, korzysta z lotniska w Berlinie. Pamiętajmy jednak, że wracając przez Berlin, nie dotyczą nas przepisy dla wracających do Polski.

Autobusy na Teneryfie. Dlaczego wciąż są opóźnione?

23 grudnia 2021, 23:07
Na początek zła wiadomość. na Teneryfie nie ma strony typu ”jakdojade”, ale jest za to prawie doskonale komunikacja autobusowa skorelowana jest z mapami Google. Prawie, bo czasami godziny odjazdów i przyjazdów nie zgadzają się z tym, co jest w rzeczywistości. Dlaczego?