Podróże i komunikacja

Wyrywkowe testy na Lotnisku na Teneryfie wciąż są możliwe

3 lutego 2022, 16:44
Rozporządzenie, które wydała Unia Europejska, a informujące o braku konieczności wymagania testów przy lotach pomiędzy krajami Schengen, dotyczyło głównie Włoch. To tam, oprócz paszportu covidowego wymagany był jeszcze test. W przypadku lotów do Hiszpanii niewiele się zmieniło i wciąż podróżni przylatujący na Teneryfę mogą być poddawani wyrywkowym testom.

Lecimy na Teneryfę. Samemu, czy przez biuro podróży?

28 stycznia 2022, 11:44
To odwieczne pytanie zadawane przez turystów. Czy zorganizowana podróż jest tańsza? Jakie są plusy i minusy bycia w hotelu na all inclusive? Czy wtedy poczujemy, co to jest Teneryfa?

Hydroplanem między wyspami. To będzie rewolucja

21 stycznia 2022, 12:04
Być może już niedługo podróżowanie pomiędzy wyspami kanaryjskimi będzie o wiele prostsze. Firma Surcar Airlines planuje przywrócić regularne rejsy hydroplanami. 31 stycznia przewoźnik wykona swój pierwszy lot prezentacyjny między portami Santa Cruz de Tenerife i La Palma. Projekt ten ma zrewolucjonizować system transportu między wyspami.

Loty na Teneryfę. Podpowiadamy skąd startują bezpośrednie samoloty

14 stycznia 2022, 19:45
Z polskich lotnisk rejsowe samoloty na Teneryfę latają dwa, maksymalnie trzy razy w tygodniu. Z Berlina w szczycie sezonu samoloty wylatują codziennie. Podpowiadamy jakimi liniami, skąd i kiedy najlepiej polecieć na Teneryfę

Teneryfa: Jak dojechać na Punta de Teno?

12 stycznia 2022, 17:44
Przylądek Punta de Teno to miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić będąc na Teneryfie. Na Punta de Teno można dostać się przede wszystkim autobusem linii 369 lub samochodem poza godzinami zamknięcia bramki na drodze TF-445.

Jak dojechać z lotniska do Puerto de La Cruz?

10 stycznia 2022, 11:53
Z lotniska południowego do Puerto de La Cruz można dojechać autobusem. Podróż trwa około 2 godzin, jeżeli wybierzemy połączenie z przesiadką. Bezpośrednich autobusów niestety jest niewiele w ciągu dnia i jeżeli nie mamy do dyspozycji samochodu, a nie stać nas na taksówkę, to musimy zaplanować podróż z przesiadką.

Teneryfa: Jak dojechać autobusem na Teide

8 stycznia 2022, 13:30
Autobusem na Teide można dojechać zarówno z południa, jak i północy Teneryfy. Z Costa Adeje na Teide można dojechać linią 342, a z Puerto de la Cruz na wulkan Teide dostaniemy się linią 348.

Do Anglii z Teneryfy już bez testu przed wylotem

5 stycznia 2022, 19:59
Od 4 rano w piątek, 7 stycznia 2022 roku, każda osoba powracająca do Anglii nie będzie musiała obowiązkowo okazywać testu przed wejście na pokład samolotu. Znika też konieczność wykonania testu PCR po przylocie i samoizolacji.

Lecę na Teneryfę. Czy potrzebny jest test?

5 stycznia 2022, 12:36
Lecicie na Teneryfę, czyli do Hiszpanii? Jeżeli jesteście w pełni zaczepionymi obywatelami UE, to oprócz wypełnienia deklaracji wjazdowej nic nie musicie robić. Schody zaczynają się, gdy pełnego szczepienia nie macie.

Z Wielkiej Brytanii na Teneryfę. Obostrzenia, testy, kody QR

3 stycznia 2022, 17:59
Obecnie podróże na Teneryfę z krajów spoza UE, czyli np. Wielkiej Brytanii są mocno utrudnione. Oczywiście najprościej mają w pełni zaszczepione osoby. Rząd brytyjski złagodził też przepisy dla powracających do kraju.