Podróże i komunikacja

1,5 miliona pasażerów w porcie Los Cristianos

17 marca 2022, 11:35
1,5 miliona pasażerów w ciągu całego 2021 roku obsłużył port w Los Cristianos. To o 420 tysięcy więcej, niż w roku poprzednim, kiedy wybuchła pandemia. Wzrosła liczba pojazdów, które poruszają się między wyspami, co doprowadza do zatorów na drogach.

Autobusem po Teneryfie. Porady i uwagi

15 marca 2022, 13:33
Podróżujecie autobusem po Teneryfie? Koniecznie przeczytajcie nasze wskazówki. Tych informacji nie znajdziecie w oficjalnych przewodnikach, ani na forach internetowych. Przeżyliśmy to na własnej skórze i zebraliśmy w całość, aby podróżowanie po Teneryfie było dla Was przyjemniejsze.

Teneryfa: Chwile grozy na promie z La Palmy

15 marca 2022, 11:21
Chwile grozy przeżyli wczoraj pasażerowie statku „Bentago Express”, który kursuje pomiędzy La Palmą a Teneryfą. Wszystko to z powodu fatalnej pogody, która nawiedziła w ostatnim czasie Wyspy Kanaryjskie.

Ryanair odwołuje loty na Teneryfę

14 marca 2022, 09:13
Ostatnio w polskich mediach pojawiła się informacja o tym, że linia lotnica Ryanair odwołała loty z Polski na Teneryfę. Jak jest naprawdę?

Ten+movil, czyli bilety na Teneryfie w komórce

11 marca 2022, 11:54
Poruszając się po Teneryfie autobusem, zamiast kupować jednorazowe bilety, czy też używać plastikowej karty Ten+, możemy zainstalować sobie aplikację. Jest ona prosta w użyciu, można ją szybko doładować, ale nie daje nam zniżek na przejazd.

Koniec z maseczkami w samolotach? To całkiem możliwe!

7 marca 2022, 12:04
Maseczki w samolotach to wciąż konieczność. Lecąc na Teneryfę z Polski, musimy spędzić w maseczce blisko 6 godzin. Jeżeli do tego doliczymy czas spędzony na lotnisku, to okazuje się, że w maseczce jesteśmy cały dzień.

Podróżni z Hiszpanii kontynentalnej wciąż muszą okazywać certyfikat

17 lutego 2022, 11:49
Podróżujecie pomiędzy Hiszpanią kontynentalną a Wyspami Kanaryjskimi? Musicie pamiętać, że wylatując z Hiszpanii kontynentalnej, czy z Balearów na przykład na Teneryfę, musicie mieć certyfikat, lub test.

Przy powrocie do Polski z krajów Schengen kwarantanna wciąż obowiązuje

12 lutego 2022, 10:50
Miało nie być kwarantanny przy wjeździe z krajów strefy Schengen. Taka informacja padał podczas konferencji prasowej ministra zdrowia. Okazało się, że to nie do końca prawda.

Hiszpański rząd łagodzi przepisy wjazdowe dla dzieci przylatujących spoza Schengen

11 lutego 2022, 12:55
Dobre informacje dla podróżnych przylatujących na Teneryfę spoza strefy Schengen. Rząd hiszpański potwierdził, że osoby powyżej 12 i poniżej 18 roku życia mogą wlecieć na terytorium państwa, przedstawiając negatywny wynik testu PCR.

Na Wyspach Kanaryjskich bez certyfikatów covidowych!

3 lutego 2022, 21:33
Dobra informacja dla tych, którzy nie mają certyfikatu covidowego. Rząd Wysp Kanaryjskich ogłosił, że w hotelach i restauracjach nie będzie już trzeba przedstawiać tego dokumentu.