Loty na Teneryfę

Lecimy na Teneryfę. Samemu, czy przez biuro podróży?

28 stycznia 2022, 11:44
To odwieczne pytanie zadawane przez turystów. Czy zorganizowana podróż jest tańsza? Jakie są plusy i minusy bycia w hotelu na all inclusive? Czy wtedy poczujemy, co to jest Teneryfa?

Loty na Teneryfę. Podpowiadamy skąd startują bezpośrednie samoloty

14 stycznia 2022, 19:45
Z polskich lotnisk rejsowe samoloty na Teneryfę latają dwa, maksymalnie trzy razy w tygodniu. Z Berlina w szczycie sezonu samoloty wylatują codziennie. Podpowiadamy jakimi liniami, skąd i kiedy najlepiej polecieć na Teneryfę

Do Anglii z Teneryfy już bez testu przed wylotem

5 stycznia 2022, 19:59
Od 4 rano w piątek, 7 stycznia 2022 roku, każda osoba powracająca do Anglii nie będzie musiała obowiązkowo okazywać testu przed wejście na pokład samolotu. Znika też konieczność wykonania testu PCR po przylocie i samoizolacji.

Lecę na Teneryfę. Czy potrzebny jest test?

5 stycznia 2022, 12:36
Lecicie na Teneryfę, czyli do Hiszpanii? Jeżeli jesteście w pełni zaczepionymi obywatelami UE, to oprócz wypełnienia deklaracji wjazdowej nic nie musicie robić. Schody zaczynają się, gdy pełnego szczepienia nie macie.

Z Wielkiej Brytanii na Teneryfę. Obostrzenia, testy, kody QR

3 stycznia 2022, 17:59
Obecnie podróże na Teneryfę z krajów spoza UE, czyli np. Wielkiej Brytanii są mocno utrudnione. Oczywiście najprościej mają w pełni zaszczepione osoby. Rząd brytyjski złagodził też przepisy dla powracających do kraju.

Powrót do Polski z Teneryfy. Czy jest kwarantanna?

3 stycznia 2022, 11:52
Wracając do Polski z Teneryfy, nie musimy już obawiać się kwarantanny. Od 11 lutego 2022 roku wszyscy podróżni przylatujący ze strefy Schengen nie muszą już przechodzić kwarantanny, a co za tym idzie - wykonywać testów, które by z niej zwalniały.

Lecimy samolotem. Co kupić na lotnisku na Teneryfie?

28 grudnia 2021, 10:37
Każdy z nas, który choć raz kupował jedzenie, bądź picie w samolocie, czy na lotnisku wie, że ceny nie należą do najniższych. Zebraliśmy dla was kilka przykładowych cen z lotniska południowego w Teneryfie. Czy jest taniej, niż w samolocie?

Czy lecąc na Teneryfę muszę mieć kod QR?

28 grudnia 2021, 10:07
Od blisko dwóch lat, każda osoba, która chce polecieć do Hiszpanii, czyli tez na Wyspy Kanaryjskie, musi zarejestrować się w systemie Spain Travel Healt. W zależności od obostrzeń musimy zadeklarować posiadanie różnego rodzaju zaświadczeń.

Powrót do Polski przez Berlin. Jakie trzeba mieć dokumenty?

27 grudnia 2021, 09:47
Wielu naszych rodaków, szczególnie tych mieszkających przy zachodniej granicy, lecąc na Teneryfę, korzysta z lotniska w Berlinie. Pamiętajmy jednak, że wracając przez Berlin, nie dotyczą nas przepisy dla wracających do Polski.